Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pomysł na nowy dworzec ZKKM w Chrzanowie

18.09.2023 16:00 | 12 komentarzy | 10 072 odsłon | Łukasz Dulowski
Centrum przesiadkowe dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej miałoby powstać przy Wyszyńskiego na osiedlu Niepodległości w Chrzanowie.
12
Pomysł na nowy dworzec ZKKM w Chrzanowie
Wizualizacja nowego dworca ZKKM między stają paliw Shell a Wyszyńskiego w Chrzanowie. Na czerwono zaznaczono działkę, którą obecnie prywatny przedsiębiorca ma w użytkowaniu wieczystym. Pokazano też nowe rondo na Trzebińskiej. MATERIAŁ UM CHRZANÓW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Robert Maciaszek zaczął szukać lokalizacji dla nowego dworca ZKKM. Padło na gminny teren między stacją paliw Shell a ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie, gdzie dzisiaj znajdują się parkingi. Stoi tam również mały budynek cukierni Ptyś, na działce w użytkowaniu wieczystym.

- Rozpocząłem rokowania na temat przejęcia tego budynku - mówi Maciaszek.

Ponadto powstanie dworca na opisywanym obszarze musiałoby się wiązać z budową ronda na Trzebińskiej (z przejściem podziemnym dla pieszych), z którego autobusy i samochody osobowe miałyby bezpośredni dojazd do nowego centrum komunikacyjnego z 7 peronami i 7 miejscami postojowymi dla autobusów (plus ładowarki elektryczne i elektrownia fotowoltaiczna) oraz dwupoziomowym park&ride.

Nowe rondo na Trzebińskiej pozwoliłoby zlikwidować m.in. sygnalizację na skrzyżowaniu z Wyszyńskiego i niektóre pasy dla przechodniów na drodze krajowej 79.