Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Organizatorzy komunikacji apelują: Znieście limity transportu

08.05.2020 07:35 | 1 komentarz | 2 488 odsłony | Agnieszka Filipowicz

O zniesienie lub przynajmniej zmodyfikowanie limitu liczby pasażerów komunikacji miejskiej apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Łukasza Szumowskiego Forum Organizatorów Transportu.

1
Organizatorzy komunikacji apelują: Znieście limity transportu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod wspólnym wystąpieniem prawie 20 organizatorów komunikacji z różnych miast podpisał się też Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie.

Organizatorzy komunikacji miejskiej argumentują, że ustalenie liczby pasażerów do połowy miejsc siedzących w autobusach powoduje ograniczenie wydolności systemu transportu. Zwracają uwagę, że gospodarka stopniowa jest odmrażana, co skutkuje wzrostem liczby pasażerów. Organizatorzy publicznego transportu w tej sytuacji nie są w stanie zwiększyć liczby pojazdów tak, by liczba miejsc dla pasażerów, przy uwzględnieniu nowych uwarunkowań, była zbliżona do sytuacji sprzed epidemii.

W dłuższej perspektywie może to spowodować zapaść publicznego transportu, zważywszy, że znacząco spadły wpływy ze sprzedaży biletów.

- Podjęte działania zmierzające do odmrożenia gospodarki pomijają kwestie transportu zbiorowego. Takie podejście należy uznać niekonsekwentne - napisali organizatorzy komunikacji, domagając się złagodzenia przepisów.