Nie masz konta? Zarejestruj się

Karniowice

Ćwierć miliona złotych potrzeba na ratowanie kurhanu (WIDEO, ZDJĘCIA)

23.02.2020 15:00 | 10 komentarzy | 11 942 odsłon | Michał Koryczan

Parafia Karniowice-Dulowa zbiera pieniądze na naprawę jedynej takiej budowli w Europie.

10
Ćwierć miliona złotych potrzeba na ratowanie kurhanu (WIDEO, ZDJĘCIA)
Kurhan w Karniowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Karniowicki kurhan stoi przy ul. Spacerowej. Powstał z inicjatywy miejscowego proboszcza ks. Stanisława Fijałka. Budowa obiektu, unikatowego w skali europejskiej trwała od 1999 do 2003 r.

Problemy z budowlą zaczęły się w 2010 r. Przez wiosenne roztopy oraz intensywne opady deszczu, z frontowej części kurhanu zaczęła się obsuwać ziemia, odkrywając charakterystyczny balon.

Trzy lata później rozpoczęto renowację obiektu. Pozyskane pieniądze nie wystarczyły jednak na wykonanie  niezbędnych prac.

Niedawno parafia Karniowice-Dulowa ogłosiła zbiórkę funduszy na dalszą naprawę kurhanu. Potrzeba 250 tys. zł. Szczegóły (także w kwestii, w jaki sposób wpłacić pieniądze) można znaleźć na stronie internetowej parafiakarniowicedulowa.pl.

Zobaczcie w materiale wideo oraz w galerii zdjęć, jak obecnie wygląda karniowicki kurhan.

 

Materiał przygotowany przez uczestnika Mobilnej Akademii Medialnej zrealizowanej w ramach projektu „InForMe 2.0 - działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych".

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE"

Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.