Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowscy strażacy na miejscu wybuchu w Katowicach (ZDJĘCIA)

28.01.2023 13:00 | 0 komentarzy | 2 827 odsłony | Łukasz Dulowski
Karetka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie zabezpieczała działania strażaków przy ul. Bednorza, gdzie w jednym z budynków wybuchł gaz.
0
Chrzanowscy strażacy na miejscu wybuchu w Katowicach (ZDJĘCIA)
Akcja po wybuchu gazu w kamienicy przy Bednorza w Katowicach. FOT. OSP CHRZANÓW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W akcji zabezpieczającej teren zdarzenia uczestniczył m.in. ambulans z OSP Chrzanów (kierowca z OSP Chrzanów i ratownicy medyczni z PSP z terenu Małopolski).

- Nasze zadanie polegało na zabezpieczeniu działań Straży Pożarnej, głównie grup specjalistycznych, aby karetki systemu mogły normalnie funkcjonować, a nie być zablokowane przy tym zdarzeniu. Nasz ambulans jest w składzie Grupy Ratownictwa Medycznego "Małopolska 1". Został zadysponowany przez stanowisko kierowania Komendanta Głównego za pośrednictwem stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego - informuje st. kpt. Grzegorz Michalczyk, funkcjonariusz PSP w Chrzanowie, będący również naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

***
Do tragicznego w skutkach zdarzenia w przy ul. ks. biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopiennicach doszło w piątek, o godz. 8:32. Gaz wybuchł w kamienicy należącej do parafii ewangelicko-augsburskiej. Czterokondygnacyjny budynek zawalił się. Z gruzowiska zostały wydobyte ciała dwóch zmarłych osób: 67-letniej kobiety i jej czterdziestoparoletniej córki.