Nie masz konta? Zarejestruj się

Bobrek

Po mieszance narkotyków wsiadł do BMW i uderzył w dwie ciężarówki

23.09.2021 12:00 | 0 komentarzy | 13 882 odsłon | Tadeusz Jachnicki
W środę po południu policja przeczesywała las na granicy powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego. Poszukiwała kierowcy, który uciekł po zderzeniu samochodów.
0
Po mieszance narkotyków wsiadł do BMW i uderzył w dwie ciężarówki
BWM wypadło z drogi. Fot. KPP Oświęcim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Było po godzinie 15. kiedy kierujący BMW, jadąc ulicą Krakowską w Bobrku, usiłował wyprzedzić samochód marki DAF. Nie zauważył, że z przeciwka nadjeżdża ciężarowe volvo. Jego auto najpierw uderzyło w bok volvo, a następnie w drugą ciężarówkę i wylądowało w przydrożnym rowie.

Kierujący BMW wysiadł z niego o własnych siłach a następnie uciekł do lasu. W czasie, gdy jedna grupa policjantów prowadziła czynności na miejscu zdarzenia, druga wraz ze strażakami poszukiwała uciekiniera.

Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna pasujący do opisu podanego przez świadków, został odnaleziony przez strażaków w lesie na terenie Gromca. To 46-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Nie miał poważniejszych obrażeń ciała.

Okazało się jednak, że jest poszukiwany i naszpikowany amfetaminą, metamfetaminą i opiatami.

- Po sprawdzeniu danych okazało się, że posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto jest osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Oświęcimiu. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna w ostatnim czasie ukrywał się na terenie Niemiec. 46-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji - informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi do lat 2 więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Za ucieczkę z miejsca kolizji grozi grzywna do 5000 zł. Ponadto ubezpieczyciel może zastosować regres wobec sprawcy kolizji, który zbiegł z miejsca zdarzenia i będzie on musiał ponieść z własnej kieszeni koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.