Nie masz konta? Zarejestruj się

Artykuły sponsorowane

Krzeszowice – ruszyły prace przy budowie estakady

21.12.2017 14:08 | 0 komentarzy | 4 362 odsłony | PKP

Artykuł sponsorowany

Rozpoczęły się prace modernizacyjne na odcinku linii kolejowej E30 między Trzebinią a Krzeszowicami. Realizowana inwestycja to nie tylko modernizacja szlaku kolejowego. Zmiany dotyczyć będą również infrastruktury drogowej przecinającej linię. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. stawiają na bezpieczeństwo zarówno użytkowników dróg, jak i pasażerów korzystających z kolei. Budowa nowych obiektów inżynieryjnych rozpocznie się w Krzeszowicach i Woli Filipowskiej już na przełomie 2017 i 2018 roku. Kierowców czekają czasowe zmiany w organizacji ruchu.

0
Krzeszowice – ruszyły prace przy budowie estakady
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Umowa na przebudowę odcinka pomiędzy Trzebinią i Krzeszowicami modernizowanej linii E30, została podpisana w październiku br. Wykonawca niezwłocznie rozpoczął prace budowlane.


– Modernizacja odcinka Trzebinia – Krzeszowice to jedno z najbardziej wymagających zadań w ramach całego projektu. Na ponad 17 - kilometrowym odcinku, linię przecina aż 17 ulic – mówi Mateusz Wanat, dyrektor projektu z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.


Wszystkie skrzyżowania zostaną przebudowane, tak aby zapewnić ich użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo.
Pierwsze roboty budowlane ruszą w obrębie trzech przejazdów kolejowo-drogowych w Krzeszowicach i jednego w Woli Filipowskiej.
Od 13 listopada br. zamknięty jest przejazd przy ul. Daszyńskiego w Krzeszowicach. Ruch samochodowy odbywa się objazdem przez ul. Sienkiewicza, natomiast piesi nadal mogą korzystać z dotychczasowego przejścia. Zamknięcie spowodowane jest rozpoczęciem prac przy budowie ponad dwustu metrowej estakady nad torami. Obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd w poziomie szyn. Na estakadzie, oprócz jezdni znajdzie się chodnik dla pieszych.

Kolejnych zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się wraz z początkiem nowego roku. W ciągu ulic Zagrody i Sienkiewicza w Krzeszowicach oraz ul. Spacerowej w Woli Filipowskiej rozpocznie się budowa przejść podziemnych dla pieszych. Aby zapewnić pasażerom komfort i bezpieczeństwo, wszystkie nowo budowane przejścia pod torami wyposażone będą w pochylnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. W czasie remontu ruch samochodowy odbywać się będzie tymczasowymi objazdami wytyczonymi wzdłuż istniejących dróg.

Projekt „Modernizacja linii kolejowej E30, odcinek Zabrze - Katowice - Kraków, etap IIb" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę".

Artykuł sponsorowany