Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

To tutaj zaczynali Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek i Piotr Zieliński

25.09.2019 17:00 | 0 komentarzy | 5 469 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 23:00

Jeszcze przez kilka dni można się zgłaszać do udziału w ogólnopolskim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

0
To tutaj zaczynali Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek i Piotr Zieliński
Fot. Z archiwum Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci. W przeszłości w zawodach rywalizowali, jako młodzi gracze, obecni reprezentanci kraju: Krzysztod Piątek (napastnik AC Milan), Arkadiusz Milik (napastnik SSC Napoli), Piotr Zieliński (pomocnik SSC Napoli) i Bartosz Bereszyński (obrońca Sampdorii Genua).

Zapisy do tegorocznej, dwudziestej edycji turnieju potrwają do poniedziałku, 7 października. Zgłoszenia drużyn w kategoriach wiekowych do lat ośmiu, do lat dziesięciu oraz do lat dwunastu na stronie internetowej www.zpodworkanastadion.pl.

Od października do marca rozegrane zostaną etapy gminne i powiatowe. Najlepsze drużyny spotkają się w finałach wojewódzkich (od 18 marca do 26 kwietnia 2020 r.). Zwycięzcy w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 zmierzą się w finale ogólnopolskim w Warszawie (29 kwietnia - 2 maja 2020 r.).

Nagrodą główną dla najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 będzie wyjazd na mecz piłkarskiej reprezentacji Polski oraz spotkanie z zawodnikami i trenerem.