Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Po przebudowie będzie więcej świateł, ale ruch ma być płynny

13.11.2013 15:58 | 13 komentarzy | 7 897 odsłon | red
Na ulicy Trzebińskiej trwa montaż systemu sterowania ruchem. O płynność przejazdu kierowców przez skrzyżowania dbać ma komputer.
13
CHRZANÓW. Po przebudowie będzie więcej świateł, ale ruch ma być płynny
Działaniem sygnalizacji świetlnej na ul. Trzebińskiej pokieruje komputer
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ulicy Trzebińskiej trwa montaż systemu sterowania ruchem. O płynność przejazdu kierowców przez skrzyżowania dbać ma komputer.

Trwająca od połowy września przebudowa drogi jest związana z powstającym w pobliżu Kauflandem. Niedawno nad drogą pojawiło się wiele nowych sygnalizatorów świetlnych. Gdy zaczną działać, na kilkusetmetrowym odcinku między skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego a byłym dworcem PKS, na czerwonym świetle możemy zatrzymać się nawet cztery razy.

- Na ulicy Trzebińskiej instalujemy, po raz pierwszy w Małpolsce, specjalny system sterowania ruchem – informuje Iwona Mikrut, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Co sekundę zatopione w asfalcie czujniki prześlą do komputera informacje o liczbie pieszych i samochodów będących na skrzyżowaniu i zbliżających się do niego. Od tego będzie zależeć kolor światła, które zapali się na sygnalizatorze i czas oczekiwania na możliwość przejazdu.

- Urządzenie wybierze optymalne rozwiązanie zapewniające największą płynność ruchu - zapewnia rzeczniczka.

O tym, jak system będzie się sprawdzał, mieszkańcy przekonają się końcem listopada. Wtedy powinny zakończyć się prace na ul. Trzebińskiej.

(ko) 

ZAGŁOSUJ W SONDZIE INTERNETOWEJ NA PRZELOM.PL