Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Są pieniądze na budowę nowej biblioteki

28.01.2009 14:46 | 8 komentarzy | 5 808 odsłon | red
CHRZANÓW. W środę przedstawiciele miasta i samorządu wojewódzkiego podpisali w magistracie umowę o przekazaniu unijnych pieniędzy na nową bibliotekę miejską. Na adaptację dawnej restauracji Tęczowa na książnicę Chrzanów otrzyma blisko 15 mln zł.
8
Są pieniądze na budowę nowej biblioteki
Podpisy pod umową o przekazaniu unijnej dotacji złożyli burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski oraz członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

CHRZANÓW. W środę przedstawiciele miasta i samorządu wojewódzkiego podpisali w magistracie umowę o przekazaniu unijnych pieniędzy na nową bibliotekę miejską. Na adaptację dawnej restauracji Tęczowa na książnicę Chrzanów otrzyma blisko 15 mln zł.

Inwestycja współfinansowana z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 kosztować będzie w sumie 20 mln zł. Różnicę - 5 mln zł - pokryje miasto. Biblioteka ma być gotowa za około dwa lata.

- To historyczny dzień dla Chrzanowa. Zawsze, gdy zaglądałem do sekretariatu burmistrza, widziałem koncepcję nowej biblioteki i wiedziałem, że kiedyś powstanie. Dla nas to równie ważna inwestycja, ponieważ biblioteka miejska pełni też funkcję biblioteki powiatowej. Myślę, że gdy nowy budynek powstanie, to nasza dotacja do funkcjonowania placówki też wzrośnie – obiecał na środowym spotkaniu wicestarosta chrzanowski Adam Potocki.

Poseł Tadeusz Arkit pogratulował burmistrzowi, jak i marszałkowi skuteczności w pozyskiwaniu unijnych funduszy.

- Raduję się od grudnia, kiedy to nadeszła wiadomość o przyznaniu nam tych pieniędzy i już myślę o uroczystości otwarcia nowej biblioteki. Aktualnie mamy 19 tys. czytelników, myślę, że po otwarciu książnicy, ich liczba wzrośnie dwukrotnie. Tak było w sąsiednim Jaworznie, który ma już nową bibliotekę – dyrektor chrzanowskiej biblioteki Lucyna Kumala wybiegała w przyszłość.
(AJ)