Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zapłacimy więcej za zwykłe listy

01.04.2009 16:33 | 4 komentarze | 12 097 odsłon | red
Od środy mniej zapłacimy za list priorytetowy. Podrożały za to listy zwykłe i paczki. Poczta Polska wprowadziła nowe ceny za usługi pocztowe.
4
Zapłacimy więcej za zwykłe listy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od środy mniej zapłacimy za list priorytetowy. Podrożały za to listy zwykłe i paczki. Poczta Polska wprowadziła nowe ceny za usługi pocztowe.

Chociaż nowy cennik wszedł w życie 1 kwietnia nie jest to primaaprilisowy żart.

- Jak na razie żaden z klientów nie był zaskoczony. To pewnie dlatego, że w ostatnim czasie dużo się na ten temat mówiło – informuje Barbara Zabrzańska z Urzędu Pocztowego w Trzebini przy ul. Piłsudskiego.

Poczta Polska tłumaczy zmiany opłat wysokim wzrostem kosztów świadczenia usług, szczególnie energii, usług obcych czy kosztów pracy. Towarzyszy on spowolnieniu polskiej gospodarki, co ma ogromny wpływ na rodzime przedsiębiorstwa – czytamy w komunikacie na stronie internetowej PP.

- Za zwykłe listy i kartki pocztowe trzeba teraz zapłacić 1,55 zł. Wcześniej o 10 gr mniej. Potaniały natomiast listy priorytetowe. Od dziś kosztują 1,95 zł. Wczoraj było to jeszcze 2,10 zł – wymienia Barbara Zabrzańska.

Zgodnie z nowym cennikiem podrożała opłata za krajowy przekaz pocztowy. Z 5 zł plus 1proc. kwoty przekazu do 5,20 zł plus 1 proc. kwoty przekazu.

Wzrosną także ceny paczek pocztowych - od 1 do 3 zł, odpowiednio najmniej za najlżejsze paczki, najwięcej – za największe i najcięższe. Ekonomiczna paczka pocztowa będzie kosztować 9,50 zł, natomiast priorytetowa 11 zł.

Pełen cennik dostępny jest na stronie internetowej www.poczta-polska.pl  
(MK)