Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Krajoznawcy zwiedzili powiat chrzanowski

20.08.2009 16:43 | 0 komentarzy | 8 117 odsłon | red
W czwartek do powiatu chrzanowskiego przyjechało 120 uczestników Centralnego Zlotu Krajoznawców. Zwiedzili Alwernię, Wygiełzów i Mętków.
0
Krajoznawcy zwiedzili powiat chrzanowski
Uczestnicy zlotu zwiedzają skansen w Wygiełzowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek do powiatu chrzanowskiego przyjechało 120 uczestników Centralnego Zlotu Krajoznawców. Zwiedzili Alwernię, Wygiełzów i Mętków.

Centralny Zlot Krajoznawców co roku organizowany jest w innym województwie. Tegoroczny - w Małopolsce od 19 do 23 sierpnia. Uczestniczy w nim 120 miłośników turystyki z całego kraju, podróżujących trzema autokarami.

W drugim dniu pobytu członkowie PTTK zwiedzili powiat chrzanowski. Najpierw zobaczyli klasztor w Alwerni. Potem w restauracji „Podzamcze” w Wygiełzowie zjedli obiad i obejrzeli występ Teatru Ludowego „Tradycja” z Okleśnej. O gminie opowiedział im wójt Roman Warchoł. Krajoznawcy zobaczyli skansen w Wygiełzowie, gdzie czekały na nich materiały promocyjne o powiecie i wchodzących w jego skład gminach. Potem turyści udali się do Mętkowa, gdzie odwiedzili przeniesiony z Niegowici drewniany kościółek, w którym Karol Wojtyła odprawiał msze święte w swojej pierwszej parafii.

- Szkoda, że ze względu na napięty program nie ma czasu zobaczyć wszystkiego dokładnie. Jednak staraliśmy się wybrać najładniejsze zakątki Małopolski. Dlatego na trasie nie zabrakło też powiatu chrzanowskiego – powiedział nam Edward Fietko, przewodniczący Regionalnego Kolegium Instruktorów Krajoznawstwa PTTK. W zorganizowaniu pobytu gości z powiecie chrzanowskim organizatorom pomagali PTTK-owcy z Chrzanowa Krzysztof Hudzik i Jan Zalitacz.
(MOR)