Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Trzebiński Rynek – olbrzymi plac budowy

22.04.2010 17:43 | 12 komentarzy | 7 131 odsłon | red
Od wycinki drzew, demontażu fontanny, budowy podjazdu dla niepełnosprawnych i schodów amfiteatralnych, rozpoczęła się przebudowa trzebińskiego Rynku. - Na czas prowadzenia robót wejście na teren plant jest niemożliwe – przestrzega Wojciech Berniak, który z ramienia gminy nadzoruje rewitalizację centrum miasta.
12
Trzebiński Rynek – olbrzymi plac budowy
Przebudowa płyty Rynku rozpoczęła się od budowy zjazdu dla niepełnosprawnych oraz schodów amfiteatralnych. Na czas prowadzenia robót wejście na teren plant jest zabronione
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od wycinki drzew, demontażu fontanny, budowy podjazdu dla niepełnosprawnych i schodów amfiteatralnych rozpoczęła się przebudowa trzebińskiego Rynku. - Na czas prowadzenia robót wejście na teren plant jest niemożliwe – przestrzega Wojciech Berniak, który z ramienia gminy nadzoruje rewitalizację centrum miasta.

Prace na płycie Rynku potrwają do przyszłego roku. Początkiem maja pracownicy Przedsiębiorstwa Rewaloryzacji Zabytków z Krakowa i firmy IG System Kraków (wykonawca prac) wyburzą  miejski szalet. Ten etap nie wymaga zamknięcia dla ruchu całego Rynku. Na razie obowiązuje zakaz wchodzenia na teren plant.
- Z uwagi na kapryśną tej wiosny pogodę, prace przebiegają nieco wolniej, niż zakładaliśmy – przyznaje Wojciech Berniak.
Dotąd udało się zakończyć budowę fundamentów obiektu adminstracyjno-usługowego, który stanie w sąsiedztwie banku Pekao SA. Rozpoczęto też stawianie ścian i konstrukcji szklanej windy. Obok powstają fundamenty wieży multimedialnej.
- Kończymy remontować kamienice numer 25 i 26. Od strony podwórka elewacja jest już prawie gotowa – mówi Berniak.
Równolegle trwają prace modernizacyjne w  kamienicy z numerem 16, a także budowa fundamentów bramy miejskiej, która stanie u wylotu ul. Rynek. Z tym, jak przyznaje inspektor nadzoru, jest nieco problemów, bo trzeba przełożyć mieszczące się tu instalacje. Tymczasem przebieg rur w ziemi różni się od przebiegu wrysowanego na mapach.
- Wizualizacje przebudowanego Rynku, nowych kamienic, które tu powstaną można zobaczyć gablocie informacyjnej, która stoi naprzeciwko domu handlowego Orion. Warto się z nimi zapoznać – podkreśla Wojciech Berniak.
(AJ)