Trzebiński Rynek - olbrzymi plac budowy - przelom.pl
Zamknij

Trzebiński Rynek - olbrzymi plac budowy

15:43, 22.04.2010
Skomentuj Przebudowa płyty Rynku rozpoczęła się od budowy zjazdu dla niepełnosprawnych oraz schodów amfiteatralnych. Na czas prowadzenia robót wejście na teren plant jest zabronione Przebudowa płyty Rynku rozpoczęła się od budowy zjazdu dla niepełnosprawnych oraz schodów amfiteatralnych. Na czas prowadzenia robót wejście na teren plant jest zabronione

Od wycinki drzew, demontażu fontanny, budowy podjazdu dla niepełnosprawnych i schodów amfiteatralnych, rozpoczęła się przebudowa trzebińskiego Rynku. - Na czas prowadzenia robót wejście na teren plant jest niemożliwe – przestrzega Wojciech Berniak, który z ramienia gminy nadzoruje rewitalizację centrum miasta.

Od wycinki drzew, demontażu fontanny, budowy podjazdu dla niepełnosprawnych i schodów amfiteatralnych rozpoczęła się przebudowa trzebińskiego Rynku. - Na czas prowadzenia robót wejście na teren plant jest niemożliwe - przestrzega Wojciech Berniak, który z ramienia gminy nadzoruje rewitalizację centrum miasta.

Prace na płycie Rynku potrwają do przyszłego roku. Początkiem maja pracownicy Przedsiębiorstwa Rewaloryzacji Zabytków z Krakowa i firmy IG System Kraków (wykonawca prac) wyburzą  miejski szalet. Ten etap nie wymaga zamknięcia dla ruchu całego Rynku. Na razie obowiązuje zakaz wchodzenia na teren plant.
- Z uwagi na kapryśną tej wiosny pogodę, prace przebiegają nieco wolniej, niż zakładaliśmy - przyznaje Wojciech Berniak.
Dotąd udało się zakończyć budowę fundamentów obiektu adminstracyjno-usługowego, który stanie w sąsiedztwie banku Pekao SA. Rozpoczęto też stawianie ścian i konstrukcji szklanej windy. Obok powstają fundamenty wieży multimedialnej.
- Kończymy remontować kamienice numer 25 i 26. Od strony podwórka elewacja jest już prawie gotowa - mówi Berniak.
Równolegle trwają prace modernizacyjne w  kamienicy z numerem 16, a także budowa fundamentów bramy miejskiej, która stanie u wylotu ul. Rynek. Z tym, jak przyznaje inspektor nadzoru, jest nieco problemów, bo trzeba przełożyć mieszczące się tu instalacje. Tymczasem przebieg rur w ziemi różni się od przebiegu wrysowanego na mapach.
- Wizualizacje przebudowanego Rynku, nowych kamienic, które tu powstaną można zobaczyć gablocie informacyjnej, która stoi naprzeciwko domu handlowego Orion. Warto się z nimi zapoznać - podkreśla Wojciech Berniak.
(AJ)

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(12)

~delma~delma

0 0

"koszer" jedź do izraela i tam krytykuj

13:26, 26.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~ozis~ozis

0 0

również uważam, że pozbawienie rynku zieleni, czy też zastąpienie dotychczasowego drzewostanu małymi iglakami itp. jest pomysłem chybionym - ale tak jest najłatwiej, zrobić kolejny betonowy placyk...; poza tym, jak słusznie już zauważono, dopóki przez "rynek" będzie przebiegała mocno uczęszczana DK, to na pewno oczekiwań spełniał nie będzie.

16:20, 23.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~majers~majers

0 0

odnośnie ruchu na drodze przez Rynek: gdyby ruszyć głową nie trzeba by było projektować obwodnicy na Olkusz na która będziemy czekać pewnie 15 lat, tylko w ramach budowy parkingu przy Młoszowskiej wybudować szeroki łącznik z ulicą Piłsudskiego i przerzucić ruch na Młoszowska i dalej do ronda Solidarności, przy jednoczesnej budowie przejscia podziemnego koło placu targowego, ale cóż takich to mamy mądrali w UM co to przylepieni są do stołka od zamierzchłych czasów...

14:58, 23.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~niki~niki

0 0

dobrze że się coś dzieje ....tylko szkoda ze wycinają wszystkie drzewa!!!!!!!!! ktoś kto to wymyślił jest po prostu rewelacyjnym pomysłodawca..........robią dokładnie to samo co w Chrzanowie same kamienie wokoło,a przyjemniej by na pewno było jakby była zieleń.....władza wyższa

07:34, 23.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~rozczarowany~rozczarowany

0 0

rynek przez który jeżdżą samochody i przebiega droga wojewódzka hahaha śmiech na sali oto cały samochodowy rynek

05:03, 23.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~obywatel~obywatel

0 0

tyle zachodu dla kilku meneli przebywających w tym czworokącie, zwanym rynkiem

21:38, 22.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~april~april

0 0

ten projekt to porażka. Dlaczego tak chętnie usuwa się zieleń z miasta? Czy chrzanowski rynek (również pozbawiony zieleni) zachwyca was tak bardzo? toż to kawał betonu jest.

19:54, 22.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~koszer~koszer

0 0

Zamiast tego "obiektu administracyjno - usługowego" należało wybudować sukiennice i powrócić choćby symbolicznie do historii miasta. Ale miasto przemysłowe nie lubi wracać do swych dobrych tradycji! Szkoda, że burmistrz nie "czuje" historii.

19:34, 22.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~allert~allert

0 0

Zaczeli cos robic wreszcie, lepiej pozno niz wcale...

18:51, 22.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~ax~ax

0 0

wybory na burmistrza się zbliżają to trzeba pokazać, że się coś dzieje nowego

18:20, 22.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~majers~majers

0 0

kamienice 25 i 26 już różnią się wyglądem od założeń projektu... jeśli na elewacji frontowej środkowej kamienicy kolor zielony będzie miał tak "żarówiasto" zielony kolor jak od tyłu to z rewitalizacją i "nawiązaniem do historycznego wyglądu rynku" nie będzie to miało wiele wspólnego...
Z pozostałych rzeczy- szkoda, że dopiero teraz szersze grono mieszkańców może zapoznać się z przyszłym wyglądem rynku. Wcześniej był ona znany wyłącznie wybranym ludziom z Urzędu i bardziej dociekliwym mieszkańcom. Niestety strona Urzędu Miasta też nie jest wiarygodnym źródłem informacji- zamieszczone niedawno wizualizacje nie otwierają się...
Jeśli rewitalizacja będzie wyglądać tak jak informacja o niej oraz jej przygotowania to nie widzę jej, o zgrozo, kolorowo...

16:17, 22.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~spenst~spenst

0 0

fajnie ze w końcu coś się dzieje w naszej bidnej Trzebini :) już nie mogę doczekać się efektu końcowego!!!

15:55, 22.04.2010
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę

Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.

Tak dla Polski

21:57, 2025-05-12

0%