Co zrobić, żeby zapobiec biedzie, alkoholizmowi i przemocy? - przelom.pl
Zamknij

Co zrobić, żeby zapobiec biedzie, alkoholizmowi i przemocy?

13:24, 11.05.2010 red
Skomentuj Konferencja w starostwie poświęcona sposobom pomocy osobom wykluczonym społecznie. Stoi Wojciech Broczkowski. Konferencja w starostwie poświęcona sposobom pomocy osobom wykluczonym społecznie. Stoi Wojciech Broczkowski.

Dyskutowali o tym uczestnicy wtorkowej konferencji w chrzanowskim starostwie. Jej organizator – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ma już pomysły.

Dyskutowali o tym uczestnicy wtorkowej konferencji w chrzanowskim starostwie. Jej organizator - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ma już pomysły.

Centrum przygotowało specjalny projekt "Z pomocą rodzinie" przewidziany do realizacji w latach 2010-2012. Jego celem jest objęcie wsparciem około 180 osób z powiatu chrzanowskiego, żyjących w trudnych warunkach, niepełnosprawnych, a także usamodzielniającą się młodzież przebywającą w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

- Oprócz indywidualnych zadań obejmujących m.in. kursy zawodowe, pomoc asystenta rodziny, czy treningi umiejętności przygotowaliśmy także działania integracyjne: pikniki, czy festyny, np. "Dni osoby niepełnosprawnej" i inne - wylicza koordynator projektu Wojciech Broczkowski z PCPR.

- Identyfikacja osób, jakie obejmiemy pomocą nie jest przypadkowa. Wyznaczamy je na podstawie map problemów społecznych opracowanych w 2009 roku - zaznacza Anna Peszko, specjalista ds. promocji projektu.

Dla dzieci zaplanowano cykl spotkań ze specjalistami. dowiedzą się m.in. jak zastępować agresję, jak radzić sobie z problemami osobistymi i rozwijać zainteresowania. Rodziny w kryzysie będą mogły liczyć na pomoc zespołu specjalistów: psychologów, doradców zawodowych i innych. Niepełnosprawni natomiast na turnusy rehabilitacyjne.

- Chorzy psychicznie chyba najbardziej narażeni są na wykluczenie z życia społecznego. Trafiają do nas osoby coraz młodsze. Powinniście to wziąć pod uwagę - podkreśliła Kazimiera Żmudzińska dyrektor DPS w Płazie.

Jak zapewnił Arkadiusz Dudek koordynator Programu Aktywności Lokalnej, lista beneficjentów projektu nie jest jeszcze zamknięta.
Na realizację projektu "Z pomocą rodzinie" PCPR otrzymał wsparcie finansowe - 1,6 mln zł (85 proc. tej kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, 15 proc. z budżetu województwa małopolskiego)
(e)
ZDJ.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

~libre~libre

0 0

no znowu wielka kasa idzie w bloto. Ci ludzie nie sa zainteresowanie korzystanie z takich programow a sam program jest napisany dla kasy i statystyk. gwarantuje ze sila bedzie trzeba tych ludzi zmuszac do udzialu zeby wypelnic zalozenia napisanego programu bo UE bedzie rozliczac. to juz sie dzieje wystarczy zobaczyc "lista beneficjentów projektu nie jest jeszcze zamknięta" wszystko to sztuka dla sztuki a najgorsze jest to ze te pieniadze sa wydawane ansurdalnie -pikniki, festyny!!! - bo jest ich tyle ze brakuje pomyslow na sensowne ich wydanie. i co to za stwierdzenie zagrozeni wykluczeniem spolecznym.... czy to znaczy ze jak bede bezrobotny, pil i zone bil to sie zalapie? 09:51, 14.05.2010

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~Ola:~Ola:

0 0

Popieram przytomnego, więcej takich ludzi trzeba działać..... 15:04, 13.05.2010

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~przytomny~przytomny

0 0

Nie promuje się u nas trzeźwego stylu życia. Nie dba w sposób należyty o potrzeby kulturalne. Myślę o promocji kultury z wyższej półki. Trzeba dokładać wszelkich starań, aby mieszkańcy uczestniczyli w kulturze, a nie w lokalnych popijawach i głupich "dniach miast", na których zabłysną gwiazdki dwóch sezonów(bardzo kosztowne) i potupią na scenie lokalne koła gospodyń. 22:18, 11.05.2010

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~Adam~Adam

0 0

Jeżeli chcemy mieć trzeźwe społeczeństwo to po pierwsze nie możemy pozwalać na alkoholowe festyny, zabawy, pikniki rodzinne, gdzie dzieci i młodzież patrzą jak rodzice piją alkohol, nie mogą powtórzyć się mecze np. "o skrzynkę piwa", której inicjatorem była rada sołecka w Psarach z sołtysem Okoczukiem (maj 2009). Bądźmy trzeźwi - dajmy przykład. 17:53, 11.05.2010

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~xyz~xyz

0 0

Witam. Mam pytanie, czy Pan Broczkowski jest pracownikiem PCPR-u? czy koordynatorem projektu? czy jedno i drugie? 16:43, 11.05.2010

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

~mieszk::~mieszk::

0 0

Żeby zapobiec alkoholizmowi między innymi powinno być tak;; jeżeli mąż pije nałogowo żona powinna zgłosić na leczenie i powinien być przyjęty bez jego zgody musowo , lub odwrotnie gdy żona pije, bo tylko cierpią na tym dzieci.... 15:50, 11.05.2010

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%