Babice

Ponad pół tysiąca rowerzystów przejechało przez trzy gminy (WIDEO,ZDJĘCIA)

16.06.2024 19:00 | 0 komentarzy | 1 786 odsłona | Michał Papiernik
Za nami trzecia runda bike atelier MTB MARATON, w której uczestnicy pokonali trasę wiodącą przez Babice, Chrzanów oraz Trzebinię.
0
Start w kategorii PRO, na dystansie 54km

Zmagania rozpoczęły się przy Szkole Podstawowej w Babicach.

Zawody dla dorosłych zostały rozegrane w trzech kategoriach:

• dystans PRO o długości 54 km i 900 m przewyższeń,
  • dystans HOBBY o długości 33 km i 520 m przewyższeń,
  • oraz dystanse MINI/FAMILY o długości 23 km i 400 m przewyższeń.

Wszystkie trzy dystanse zostały ocenione w pięciostopniowej skali trudności na wysoką trójkę.

Dystans 54 km jako pierwszy pokonał zawodnik klubu 7R ROWMIX TEAM P/B 72D Andrzej Jarosz z czasem 2 godzin 7 minut i 36 sekund. Wygrał on kategorię M40-49.

Drugi na metę dojechał Maciej Pitach, reprezentujący klub GRAVELOWNIA VIS SPORT z czasem 2 godzin 7 minut i 37 sekund,  triumfując w kategorii wiekowej M30-39.

Trasę 33 km najszybciej pokonał Piotr Podgórski z klubu CYKLOANT RACING TEAM z czasem 1 godzina 15 minut i 30 sekund. Był najlepszy w klasyfikacji M30-39. Za nim uplasował się Paweł Lempart z Team Sport z czasem 1 godzina 15 minut i 31 sekund, zwyciężając w M40-49.

Na dystansie MINI triumfował Łukasz Klich z klubu HARPAGAN SOSNOWIEC z czasem 56 minut i 10 sekund, natomiast na dystansie FAMILY Stanisław Woźnica, reprezentujący klub ODZIOMEK MTB,  który uzyskał czas 1 godziny 2 minut i 51 sekund.

Z dobrej strony pokazał się zawodnik miejscowego klubu SEPPELER OCYNKOWNIA ŚLĄSK SCHC CHRZANÓW Kamil Filipek, który zajął drugie miejsce z kategorii M19-29 na dystansie HOBBY. Osiagnął czas 1 godziny 17 minut i 19 sekund. Zawodnicy tego samego klubu Jakub Bachowski zdobył brąz w klasyfikacji C2 na dystansie FAMILY a Jan Małocha osiągnął drugi rezultat w kategorii M65-100, na dystansie HOBBY.

Po zmaganiach dorosłych przyszedł czas na dzieci, które także mogły spróbować smaku rywalizacji.

Najmłodsi przystąpili do zmagań w następujących kategoriach wiekowych: do 4 lat - rywalizacja na rowerkach biegowych, 4-5 lat, 6 lat oraz 7-8 lat.

W specjalnej strefie Kido prowadzone były zabawy rowerowe, malowanie twarzy, tańce animacyjne oraz gry integracyjne.

Najlepsi otrzymali trofea, nagrody rzeczowe oraz finansowe.