Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Parafianie z Luszowic po 17 latach znów doczekali się „swojego” księdza

27.05.2024 15:29 | 0 komentarzy | 6 101 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 19:00
13 diakonów z Archidiecezji Krakowskiej przyjęło w sobotę w katedrze na Wawelu święcenia prezbiteratu z rąk abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Trzech nowo wyświęconych księży jest związanych z ziemią chrzanowską.
0
Parafianie z Luszowic po 17 latach znów doczekali się „swojego” księdza
Święcenia odbyły się w katedrze na Wawelu, fpt. Archidiecezja Krakowska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje krakowska kuria, udzielający święceń metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski wskazał na przykład ks. Michała Rapacza, który za trzy tygodnie zostanie ogłoszony błogosławionym. Metropolita nazwał proboszcza z Płok „człowiekiem, który stał przed Chrystusem" zwracając uwagę na modlitwę ks. Rapacza za swoich parafian. - Stawał się rzeczywiście ofiarą, ołtarzem, Barankiem ofiarnym, zwłaszcza wtedy, kiedy wyprowadzono go na nieuchronną śmierć - mówił abp Marek Jędraszewski zauważając także codzienną posługę kapłańską, gdy był w nocy wzywany do chorych, gdy modlił się w ukryciu czy upominał wiernych z troską o ich zbawienie. - Stawiam go wam na serce jako szczególny przykład, ale także jako wezwanie; kapłana, który w czasie trudnym pozostał Chrystusowi i Kościołowi wierny aż do końca - podkreślał metropolita zaznaczając, że dziś potrzeba „prawdziwie świętych i heroicznych kapłanów".

Nowo wyświęceni księża to: Adrian Barzycki, Szymon Borowy, Dominik Bucki, Kamil Ciołczyk, Dawid Ćwierz, Jakub Gierczak, Michał Grzesiak, Piotr Gwiżdż, Marek Hołuj, Marcin Kaczmarczyk, Artur Salabura, Michał Szlembarski, Hubert Trepa.

Ks. Kamil Ciołczyk pochodzi z Luszowic. Prymicjant w niedzielę wyruszył z domu rodzinnego przy ul. Przybyszewskiego w uroczystej procesji do kościoła św. Anny. Odprawił tam w rodzinnej parafii pierwszą mszę świętą, po której udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa. Ostani kapłan z Luszowic został wyświęcony 17 lat temu.

Inny nowy kapłan ks. Michał Szlembarski od września posługiwał jako diakon w parafii św. Barbary w Libiążu. Do końca roku szkolnego będzie tam jako neoprezbiter. Mszę świętą prymicyjną w libiąskiej parafii odprawi w niedzielę 2 czerwca o godz. 11.30.

ks. Jakub Gierczak z Okleśnej w tamtejszej parafii także odprawił mszę świętą prymicyjną. Tym samym Po 47 latach od święceń ks. Franciszka Warzechy jest kolejny ksiądz z Okleśnej.