Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

W czwartek nowy, 16. w 2024 r. numer "Przełomu"

17.04.2024 20:10 | 0 komentarzy | 3 150 odsłony | (red)
O czym piszemy dla Was w najnowszym numerze tygodnika?
0
W czwartek nowy, 16. w 2024 r. numer "Przełomu"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierków w Chrzanowie zalany zanim powstała ścieżka

Coraz więcej rozlewisk tworzy się między Kierkowem a basenem Cabańska Fala w Chrzanowie. Jedno z nich znajduje się na powstającej właśnie ścieżce rowerowej. Co o tym sądzi przyrodnik Piotr Grzegorzek?

Karne k... za złe parkowanie w Chrzanowie
Kierowcy parkujący na placu przed kościołem św. Jana Chrzciciela w Kościelcu powinni uważać na to, gdzie i jak zostawiają samochód. Łamiąc przepisy, mogą się spodziewać nieprzyjemnej naklejki. Jakiej?

W powiecie dzielą już władzę jak skórę na niedźwiedziu
Kto będzie starostą i wicestarostą chrzanowskim? Kto obejmie pozostałe intratne stanowiska w powiecie? Koalicja Obywatelska to wszystko już ogłosiła. - Czuję niesmak. Nigdy wcześniej taka sytuacja nie wydarzyła się w historii naszego powiatu. Po pierwsze radnym zostaje się dopiero po złożeniu ślubowania, a po drugie - decyzje co do wyboru starosty, członków zarządu i prezydium radni podejmą dopiero na sesji w maju - przypomina Janusz Szczęśniak (PiS). Dwukrotnie pełnił funkcję starosty chrzanowskiego.

Kolonia Rospontowa w Chrzanowie z łatką patologii czeka na odczarowanie
Mnóstwo zapijaczonych twarzy, smród, brud i ubóstwo. Obcy omijali tę część Chrzanowa. Tak było na dawnym osiedlu robotniczym Kolonia Rospontowa. Dzisiaj wiele się zmieniło na plus, ale zła sława jak magnes przylgnęła do tego miejsca. Mieszkańcy chcą je odczarować.

Pomoc dla Oli z Krzeszowic na ostatniej prostej
W maju dobiegnie końca zbiórka na rzecz małej Oli Dzwonek z Krzeszowic. Potrzeba jeszcze trochę pieniędzy, żeby dziewczynka mogła przejść konieczne operacje. Jak czuje się dziewczynka i kiedy planowany jest pierwszy zabieg?

Sąsiadów z Tenczynka zjednoczył wspólny problem
Chodzimy po ulicy, bo chcemy obwodnicy! - to jeden z napisów na transparencie protestujących mieszkańców Tenczynka. Skrzyknęli się po sąsiedzku, bo sprzeciwiają się ciężarówkom rozjeżdżającym ich drogi. Boją się też o swoje bezpieczeństwo.

Prezydentowa w przedszkolu w Tenczynku
Agata Kornhauser-Duda gościła z wizytą w Przedszkolu Samorządowym w Tenczynku. To nie pierwsza jej wizyta w tym sołectwie. Co robiła tam Pierwsza Dama? Jak przywitały ją dzieci i jak wspólnie spędzili czas?

Do pracy i szkoły z przesiadkami w Trzebini
W rejonie dworca kolejowego w Trzebini ma powstać centrum przesiadkowe z nowymi przystankami, pawilonami oraz parkingiem.

Chrzanowski klub potrzebuje ćwierć miliona złotych
Zawodnicy i trenerzy Unimetal Recycling MTS Chrzanów wciąż czekają na zaległe wypłaty, a zarząd szuka rozwiązania problemów finansowych. Do końca sezonu klub potrzebuje jeszcze 250 tys. zł.

Budują most w Jankowicach, by wyburzyć inny
Za kilka tygodni powinien zostać otwarty most tymczasowy na Wiśle w Jankowicach. Wówczas postawiona w latach 80. przeprawa będzie rozebrana.

Tancerze powalczą o medale w olimpiadzie tańca
Tancerze z ziemi chrzanowskiej wywalczyli awans na Dance World Cup. Aby pojechać na jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie, potrzebują finansowego wsparcia.


PORADY

Osiem kroków do odporności psychicznej
Co pomaga zwalczyć sytuacje stresowe i pokonywać życiowe przeciwności? Radzi Roksana Bilicz, terapeutka zajęciowa i pedagog.

Jak zadbać o kształtną głowę u malucha


SPORT

 

  • Szczypiornistom zabrakło pomysłu na grę
  • Błędy i braki koncentracji w Trzebini
  • Wisła na dnie
  • Zgoda czeka na Polonię
  • Piłkarski tydzień
  • Tabele rozgrywek futbolowych

Czytelników e-wydania "Przełomu" zapraszamy na platformę e-prasa i e-Kiosk.pl Tam znajdziecie archiwalne i bieżące wydania tygodnika.