Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Starostą chrzanowskim zostanie Bartłomiej Gębala. Troje lekarzy w radzie (WIDEO)

12.04.2024 18:43 | 4 komentarze | 9 048 odsłon | Ewa Solak
Umowa koalicyjna między Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą i Wspólnym Powiatem podpisana. Na Rynku w Chrzanowie przekazano najważniejsze informacje dotyczące stanowisk w powiecie. Kto je obejmie?
4
Starostą chrzanowskim zostanie Bartłomiej Gębala. Troje lekarzy w radzie (WIDEO)
Uczestnicy na Rynku w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wybór starosty i jego zastępcy zależy od decyzji rady powiatu, jednak już wiadomo, kto obejmie najważniejsze funkcje w chrzanowskim starostwie, bo nowo powstała koalicja ma w radzie większość głosów.

Starostą zostanie Bartłomiej Gębala (KO), dotychczas pełniący funkcję wicestarosty.

Wicestarostą będzie natomiast Ewa Jędrysik (KO), zasiadająca dotychczas w zarządzie powiatu.

Oprócz starosty i wicestarosty w nowym zarządzie znajdzie się trzech nieetatowych członków: Krzysztof Kurzański (prezes Gospodarki Komunalnej w Babicach, działacz PO z Alwerni, starujący jednak z listy Wspólny Powiat Chrzanowski), a także urzędnik chrzanowskiego magistratu Maciej Nowak (KO) oraz Leszek Kukla (przedsiębiorca z Regulic i dotychczasowy wiceprzewodniczący rady - KO).

W prezydium rady powiatu zasiądą: przewodniczący Włodzimierz Korczyński (KO), wiceprzewodnicząca Patrycja Maciaszek (Trzecia Droga) i wiceprzewodniczący Piotr Potocki (KO).

Proponowana na wiceprzewodniczącą Jolanta Zubik (KO) zrzekła się mandatu i nadal będzie pełnić funkcję zastępcy burmistrza Chrzanowa. Jej mandat przejęła Lucyna Wentrys. W ten sposób w radzie powiatu zasiadło trzech lekarzy: Andrzej Zieliński, Piotr Rembiecha i Lucyna Wentrys.

Pierwsza sesja 7 maja. Zawiązana dziś koalicja ma w radzie powiatu 12 na 23 głosy.