Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

W czwartek nowy, 14. w 2024 r. numer "Przełomu"

03.04.2024 20:15 | 0 komentarzy | 2 552 odsłony | red
O czym piszemy dla Was w najnowszym numerze tygodnika?
0
W czwartek nowy, 14. w 2024 r. numer "Przełomu"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 kwietnia wybierz wartościowych ludzi, nie obietnice!
Kandydaci na burmistrzów prześcigają się w pomysłach i propozycjach. Potrafią nawet zaoferować to, na co jako burmistrzowie nie będą mieli żadnego wpływu. Czasami rzucają świetny pomysł, ale już nie mówią jak go zrealizować. Które z oobietnic okażą się strzałem w dziesiątkę i przekonają wyborców? Dowiemy się już 7 kwietnia. Ewentualna, druga tura, dwa tygodnie później. By ułatwić wyborcom podejmowanie decyzji, zebraliśmy najważniejsze pomysły kandydatów i zderzyliśmy je z rzeczywistością.

Zmodernizowana stacja dializ otwarta
Oficjalnie otwarto zmodernizowaną stację dializ w chrzanowskim szpitalu. Jaki był koszt modernizacji, jak funkcjonuje, skąd przyjeżdżają pacjenci i ile zabiegów się tam przeprowadza?

Trzech na jeden burmistrzowski fotel
Debata z kandydatami na burmistrza Krzeszowic przebiegła spokojnie i bez silnych emocji, choć ewidentnie były momenty, gdy iskrzyło. O co pytali czytelnicy, jakie problemy uważają za najważniejsze do rozwiązania, i jak sobie chcą z nimi poradzić poszczególni kandydaci?

Wszyscy chętni mogą się nie zmieścić w nowej podstawówce w Chrzanowie
W powiększonej SP 6 w Kościelcu można się pogubić, jeśli jesteśmy tam po raz pierwszy po jej rozbudowie. Tak bardzo zmieniła się ta szkoła.

Oczekiwania mieszkańców i obietnice
Gdyby udało się zrealizować wszystkie postulaty zawarte w programach wyborczych, Krzeszowice byłyby krainą mlekiem i miodem płynącą. Co proponują kandydaci? Jak chcą zmienić gminę?

Złote gody - razem przez życie
Barbara i Jan Paszczowie świetnie wiedzą, że zgodne małżeństwo to nie tylko miłość i sielanka. Doceniają wszystkie spędzone razem dobre chwile. Podobnie, jak inne pary świętujące jubileusz złotych godów. Jaką receptę na wspólne życie w zgodzie mają jubilaci?

Wpadli na siebie na całe życieZłote Gody w Trzebini były świętowane przez dwa dni w Dworze Zieleniewskich. Wszystkie pary nie zmieściłyby się podczas jednej uroczystości. Wśród jubilatów byli Barbara i Tadeusz Dąbkowie z Trzebini, ale pochodzący z Chrzanowa. Jak to często bywa, poznali się przez przypadek. - Na Berka Joselewicza w Chrzanowie szedłem z kolegą, a Basia z koleżanką. I tak wpadliśmy na siebie. Później powiedziałem do mojego kolegi: „Słuchaj, ja chyba się ożenię z tą dziewczyną" I tak się stało - opowiada pan Tadeusz.

O co w tych wyborach chodzi? Praktyczny poradnik przed wyborami samorządowymi
Dowiecie się z niego np., dlaczego wyprawa na wybory z planem zagłosowania na dobrze znanego kolegę startującego do rady w Waszej gminie, niekoniecznie musi się powieść. Jego nazwiska możecie nie znaleźć na liście do głosowania, którą otrzymacie. Dlaczego?

Nic się nie dzieje za pstryknięciem palca
Jeżeli wójt, burmistrz czy prezydent dobrze pracuje, to ludzie powinni dostrzec pozytywne zmiany i go ponownie wybrać. Oczywiście zawsze może się pojawić populista powiadający niestworzone rzeczy, który chwyci mieszkańców za serce. Tylko, że będzie to eksperyment, za który zapłacą przez kolejnych kilka lat - mówi Radosław Warzecha, wójt Babic i jedyny kandydat na tę funkcję w kwietniowych wyborach samorządowych, w rozmowie z Michałem Koryczanem.

Trzy wypłaty zamiast siedmiu
Występujący w pierwszej lidze piłki ręcznej Unimetal Recycling MTS Chrzanów boryka się z problemami finansowymi. Zawodnicy i trenerzy do dziś nie dostali wszystkich wypłat.

Harcerska ostoja dla przyjaciół
Jedni kojarzą ją z pracy w szkole, inni z działalności w harcerstwie. Małgorzata Bigaj z Trzebini jest autorytetem dla wielu pokoleń nauczycieli, młodzieży, a przede wszystkim zuchów i harcerzy. Bo wielką miłością pani Małgosi było i jest harcerstwo.

Diamentowa pasja pani Matyldy

Matylda Janiszewska z Libiąża to kandydatka w konkursie Złote Ręce Seniora w kategorii "Mistrz rękodzieła". Od dwóch lat wolny czas wypełnia jej haft diamentowy. I jest w tym naprawdę dobra.


SPORT

* Trzebinianie chcą ustrzelić Orła
* Gromiec przeszkoczył Victorię
* Status quo na szczycie chrzanowskiej A-klasy
* Tabele futbolowych rozgrywek
* Piłkarski tydzień

 

Czytelników e-wydania "Przełomu" zapraszamy na platformę e-prasa i e-Kiosk.pl Tam znajdziecie archiwalne i bieżące wydania tygodnika.