Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

PiS z powiatu chrzanowskiego przedstawił kandydatów na radnych. A co z burmistrzem? (WIDEO)

03.03.2024 21:35 | 13 komentarzy | 13 642 odsłon | Łukasz Dulowski
Konferencja inaugurująca lokalną kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w niedzielę na Rynku w Chrzanowie.
13
PiS z powiatu chrzanowskiego przedstawił kandydatów na radnych. A co z burmistrzem? (WIDEO)
Kandydaci z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Małopolskiego, Rady Powiatu Chrzanowskiego i Rady Miejskiej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zostały zaprezentowane osoby startujące do Sejmiku Województwa Małopolskiego, Rady Powiatu Chrzanowskiego i Rady Miejskiej w Chrzanowie.

Gdy drużyna PiS-u ustawiała się na schodkach przy fontannie, akurat na Rynku pojawił się obecny burmistrz Robert Maciaszek, który rozdawał ulotki wyborcze. Towarzyszył mu Jakub Kwaśny, kandydat na prezydenta Tarnowa.

Wspólnie z Kubą rozmawialiśmy o pomysłach na rozwój naszych miast oraz zapraszaliśmy mieszkańców Chrzanowa do udziału w najbliższych wyborach samorządowych 7 kwietnia" - napisał na swoim profilu FB Maciaszek.

- To jest burmistrz? - dopytywał Krzysztofa Kozika (szef powiatowych struktur PiS) zaintrygowany poseł Mariusz Krystian, szef okręgu wyborczego PiS w Małopolsce Zachodniej.

Kozik zaczął przez chwilę wypatrywać burmistrza z zaciekawieniem. Panowie wymownie uśmiechnęli się pod nosem, co widać w pierwszych sekundach na publikowanym filmiku.

Właśnie jeśli chodzi o stanowisko burmistrza Chrzanowa, to zapytaliśmy Krzysztofa Kozika, dlaczego PiS nie wystawił swojego kandydata.

- Przeprowadziliśmy pewne analizy i okazuje się, że w Chrzanowie, również w Trzebini i Libiążu, bardzo trudno jest się przebić z szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Próbowaliśmy kilka razy. Uważam, że kandydatów mieliśmy dobrych. Zawsze nam się szklany sufit zamykał. Postanowiliśmy tym razem wesprzeć jakiegoś kandydata, z którym będziemy mogli rozmawiać - stwierdza w rozmowie z "Przełomem" Krzysztof Kozik. Mówi, że na razie decyzje w tej sprawie nie zapadły.

Kandydaci PiS do sejmiku wojewódzkiego z powiatu chrzanowskiego
Mariusz Witek i Beata Łopińska

Kandydaci PiS do rady powiatu chrzanowskiego
Alwernia / Babice (okręg nr 1)
1. Marcin Kaszuba, 2. Jan Rychlik, 3. Zofia Gniewek, 4. Barbara Arkit-Kadłuczka, 5. Zbigniew Opyd, 6. Iwona Kapcia, 7. Henryk Bąba.
Chrzanów (okręg nr 2)
1. Michał Gawroński, 2. Krzysztof Kasperek, 3. Grażyna Trojanowska, 4. Janina Trzaska, 5. Alfred Zabrzański, 6. Ryszard Sobieraj, 7. Joanna Głownia, 8. Jacek Gębala, 9. Agnieszka Cudak, 10. Jolanta Głowacz.
Libiąż (okręg nr 3)
1. Krzysztof Kozik, 2. Piotr Tyrański, 3. Renata Matyja, 4. Jadwiga Szumniak-Zdonek, 5. Marzena Atłas, 6. Robert Saternus.
Trzebinia (okręg nr 4)
1. Janusz Szczęśniak, 2. Bogdan Łabuzek, 3. Małgorzata Ślizowska, 4. Grzegorz Boryczko, 5. Jolanta Pękala, 6. Jakub Kaja, 7. Paulina Jurczyk, 8. Tomasz Duda.

Kandydaci PiS do Rady Miejskiej w Chrzanowie
Okręg 1 - Śródmieście, Stara Huta, Kąty, Rospontowa, Borowiec
1. Paweł Szczypta, 2. Dorota Radym, 3. Małgorzata Matysiak, 4. Bożena Miziołek, 5. Małgorzata Kosowska, 6. Grażyna Tomaszkiewicz, 7. Eugeniusz Szatkowski, 8. Krzysztof Grzybowski.
Okręg 2 - Północ - Tysiąclecie, Niepodległości
1. Grzegorz Jakubiak, 2. Anna Palkaj, 3. Anna Cora-Skraba, 4. Mariusz Kozik, 5. Katarzyna Rydz, 6. Krystyna Franczyk, Bogusław Szwajnoch.
Okręg 3 - Młodości, Kościelec, Stella
1. Ewa Szwajnoch, 2. Halina Chodacka, 3. Ryszard Leśniak, 4. Andrzej Jakóbik, 5. Monika Strączek, 6. Andrzej Palian.
Okręg 4 - Balin, Okradziejówka, Luszowice, Płaza, Pogorzyce, Źrebce
1. Stanisław Czarny, 2. Marek Mamica, 3. Ewa Jurkiewicz, 4. Wiesława Dudek, 5. Aleksandra Majewska.