Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zmienił się rozkład jazdy autobusów, pasażerowie muszą korzystać z przesiadek

12.02.2024 12:49 | 1 komentarz | 3 616 odsłony | Michał Koryczan

Od dzisiaj mieszkańcy Psar, Karniowic i Dulowej mogą korzystać z większej liczby kursów autobusów miejskich. W przypadku niektórych połączeń, chcąc dojechać do Chrzanowa, konieczna będzie przesiadka.

1
Zmienił się rozkład jazdy autobusów, pasażerowie muszą korzystać z przesiadek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Jak mówi przewodniczący zarządu ZKKM Chrzanów Marek Dyszy, zmiany w rozkładach jazdy były konsultowane sołtyskami trzech wspomnianych miejscowości, które przekazały wnioski płynące ze zgłoszeń mieszkańców.

- To bardzo duża, niespotykana do tej pory zmiana. W przypadku linii 41 zwiększamy dzienną pracę przewozową o 58 procent. Oczywiście, tak jak podczas sesji Rady Miasta w Trzebini powiedziała pani sołtys Psar, wszystkim się nie dogodzi. Każdy chciałby bowiem, aby dopasować rozkład do swoich indywidualnych potrzeb - mówi Marek Dyszy.

Zwiększenie liczby kursów linii 41 oznacza jednocześnie, że część połączeń linii 15, które do tej pory docierały do Dulowej, Karniowic i Psar, zostanie skrócona do przystanku w Młoszowej.

Co istotne, nie wszystkie połączenia będą teraz realizowane bezpośrednio z Psar do Chrzanowa i z powrotem. Część autobusów pojedzie jedynie na trasie Psary - Trzebinia PKP.

Chcąc zatem dostać się do Chrzanowa lub z Chrzanowa np. do Psar, pasażerowie będą musieli się przesiąść na przystanku Trzebinia Mały Rynek Kościuszki lub Trzebinia PKP na autobus innej linii. Nie wszystkim podoba się rozwiązanie z opcją przesiadki.

- Generalnie tak to powinno funkcjonować, że mieszkańcy wszystkich trzebińskich sołectw dojeżdżają do punktu przesiadkowego w centrum Trzebini, skąd dalej do Chrzanowa jadą wybrane linie komunikacyjne. Nie może być tak, że dwa autobusy z tego samego kierunku jadą jeden za drugim przykładowo pod szpital w Chrzanowie. Zdaję sobie sprawę, że wygodniej byłoby komuś wsiąść w Psarach i dojechać bezpośrednio do Chrzanowa. Trzeba jednak na to popatrzeć racjonalnie. W Chrzanowie ze wszystkich sołectw autobusy dojeżdżają do centralnego punkt, gdzie zapewnia się możliwość przesiadki na inne linie komunikacyjne, w tym m.in. do szpitala. Może mieszkańcy Okradziejówki, Balina, Płazy i Pogorzyc też chcieliby jechać bezpośrednio do szpitala. To niemożliwe, bo zrobilibyśmy nadmierną ilość połączeń nakładających się na siebie - mówi Marek Dyszy.

W nowym rozkładzie jazdy linii 41 zwiększona została liczba kursów obsługujących Psary Ostra Góra.

Obecnie w dni robocze z Psary Ostra Góra realizowane są 4 kursy linii 41 w kierunku Trzebini i Chrzanowa. W nowym rozkładzie jazdy linii 41 przewidzianych jest 8 odjazdów z przystanku Psary Ostra Góra: 6 kursów w kierunku Trzebini i Chrzanowa i 2 kursy kończące na Trzebinia PKP.

W kierunku Psary Ostra Góra obecnie realizowany jest 1 kurs z Chrzanowa. W nowym rozkładzie jazdy linii 41 mieszkańcom zaproponowano 9 kursów w kierunku Psary Ostra Góra: 4 kursy z Trzebinia PKP i 5 kursów z Psary Centrum.

Przesiadki na przystanku Trzebinia Mały Rynek Kościuszki z linii 41 na inne linie komunikacyjne w kierunku Chrzanowa:

 • Linia nr 41 przyjazd godz. 5:18, przesiadka na linię nr 9 odjeżdżającą o godz. 5:24 (kurs jadący przez Chrzanów Valeo i Chrzanów Szpital).
 • Linia nr 41 przyjazd godz. 7:17, przesiadka na linię nr 9 odjeżdżającą o godz. 7:29.
 • Linia nr 41 przyjazd godz. 8:07, przesiadka na linię nr 15 odjeżdżającą o godz. 8:20.
 • Linia nr 41 przyjazd godz. 8:46, przesiadka na linię nr 9 odjeżdżającą o godz. 8:49.
 • Linia nr 41 przyjazd godz. 14:25, przesiadka na linię nr 9 odjeżdżającą o godz. 14:29.
 • Linia nr 41 przyjazd godz. 16:22, przesiadka na linię nr 9 odjeżdżającą o godz. 16:32.

Przesiadki na przystanku Trzebinia PKP na linię 41 w kierunku Psar:

 • Linia nr 41 odjazd godz. 5:40, przesiadka z linii nr 15 przyjeżdżającej o godz. 5:26.
 • Linia nr 41 odjazd godz. 7:25, przesiadka z linii nr 15 przyjeżdżającej o godz. 7:15 lub z linii nr 9 przyjeżdżającej o godz. 7:22.
 • Linia nr 41 odjazd godz. 8:11, przesiadka z linii nr 9 przyjeżdżającej o godz. 8:06.
 • Linia nr 41 odjazd godz. 9:35, przesiadka z linii nr 9 przyjeżdżającej o godz. 9:23.
 • Linia nr 41 odjazd godz. 14:35, przesiadka z linii nr 9 przyjeżdżającej o godz. 14:25.
 • Linia nr 41 odjazd godz. 16:25, przesiadka z linii nr 15 przyjeżdżającej o godz. 16:09.
 • Linia nr 41 odjazd godz. 17:12, przesiadka z linii nr 9 przyjeżdżającej o godz. 17:02.