Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Paletki do badmintona

05.02.2024 19:11 | 0 komentarzy | 493 odsłony | red

Materiał promocyjny

Chcąc kupić paletki do badmintona często udajemy się do dowolnego sklepu sportowego. Niestety niekiedy okazuje się, że wybór tego rodzaju produktów jest albo bardzo słaby, albo żaden. Na szczęście z pomocą przychodzą nam sklepy internetowe. Niektóre z nich, jak na przykład badmin.pl, są doskonale zaopatrzone, a w ich ofercie znajdziecie nie tylko paletki do badmintona.
0
Paletki do badmintona
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakie paletki do badmintona wybrać?

Na początek sugerujmy się ceną i uśrednionymi parametrami. Nie wybierajmy paletek do badmintona o zbyt dużej wadze - powyżej 100 gramów, ani zbyt lekkich, poniżej 75 gramów. Celujmy raczej w modele o wadze 80-85 gramów. Drugi aspekt, na jaki należy zwrócić uwagę to sztywność paletki do badmintona. Nie powinna być ona zbyt sztywna, bo nie poradzimy sobie z jej ugięcie, co za tym idzie nie będziemy w stanie wykorzystać w pełni jej potencjału. To co powinno być dla nas w sam raz na początek to paletka do badmintona o wadze ok. 85 gramów, lekko elastyczna lub średnio sztywna. Takie modele będą dawać nam spory wachlarz możliwości, a przy tym możemy je nabyć w korzystnej cenie.

Ile kosztuje paletka do badmintona?

Podstawowe modele możemy nabyć już za ok. 50 złotych, będą to jednak paletki do badmintona wykonane z aluminium, a więc niekoniecznie to czego powinniśmy szukać. Za ok. 100 złotych kupimy wybrane modele kompozytowe, zupełnie w porządku jeśli chodzi o paletkę do badmintona na początek. Z kolei kiedy zdecydujemy się wydać ok. 150 złotych i więcej to w naszym zasięgu pojawią się modele grafitowe, takie jak:

  • Black Knight Max-Force 60 - najtańsza grafitowa rakieta na rynku;

  • Karakal Black Zone - seria grafitowych paletek dla lekko zaawansowanych graczy, które z powodzeniem służą bardziej rozwiniętym badmintonistom;

  • Oliver Fetter Smash - uniwersalna paletka do badmintona;

  • Yonex Astrox 01 - elastyczna paletka do squasha od Yonexa.

Im dalej w las tym łatwiej będzie nam o znalezienie paletki do badmintona sztywniejszej, odpowiedniejszej dla graczy turniejowych.

Co oprócz paletki do badmintona?

Do gry niezbędne będą lotki. Obok paletek do badmintona jest to akcesorium kluczowe do odbycia rozgrywki (poza kortem oczywiście). Dla mniej zaawansowanych polecamy lotki plastikowe, nylonowe. Wolniej się zużywają, a do gry wystarczy nam opakowanie 6 sztuk, które przy odpowiednim dbaniu posłużą nam kilka tygodni. Do gry bardziej profesjonalnej używamy lotek piórowych, kaczych lub gęsich. Te drugie zdecydowanie dla osób, którym paletka do badmintona dobrze leży w dłoni, a ich uderzenia są pewne i precyzyjne. Używane przez amatorów szybko się zużywają.

Materiał promocyjny