Dr Piotr Dziadzio opiekun badań naukowych gruntów na obszarach zagrożonych w Trzebini, przestał dziś pełnić tę funkcję. Jego następcą został prof. Krzysztof Galos.
Prof. Krzysztof Galos jest absolwentem Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, doktorem habilitowanym nauk o Ziemi w dyscyplinie geologia, od 2020 roku profesorem nauk ścisłych i przyrodniczych.
Przed objęciem stanowiska dyrektor Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk. Wiceprzewodniczący Komitetu Zrównoważonej Gospodarki Surowcami Mineralnymi PAN.
Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w obszarze geologii gospodarczej, złożowej i górniczej, gospodarki surowcami mineralnymi, ekonomiki górnictwa, polityki surowcowej i polityki energetycznej. Autor i współautor ponad 270 publikacji naukowych oraz ponad 100 ekspertyz dla ministerstwa ds. środowiska, innych ministerstw oraz podmiotów gospodarczych z obszaru geologii i górnictwa. Posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim.
Jak pamiętamy jego poprzednik, Piotr Dziadzio, bywał w Trzebini i w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie na spotkaniach dotyczących zapadlisk na obszarze górniczym w Trzebini. Zlecał te badania i informował o ich wynikach. "Osierocił" temat podobnie jak wiceminister Marek Wesoły i były wojewoda Łukasz Kmita. Dwaj ostatni panowie poszli w posły.
Nowy wojewoda małopolski Krzysztof Klęczar zapoznaje się z tematem. W Trzebini natomiast trwa wyczekiwanie na specustawę rekompensującą mieszkańcom gminy, a zwłaszcza tym z osiedla Siersza, wybryki natury będące skutkiem likwidacji kopalni. Prace nad nią na razie nie są prowadzone, ponieważ temat przypaśc ma Ministerstwu Przemysłu w organizacji.
Były wojewoda małopolski Kmita, powiedział wczoraj na antenie Radia Kraków, że dopilnuje małpolskich problemó w sejmie, na razie jednak, podobnie jak cała partia skupia się na wyborze kandydata PiS na prezydenta Krakowa.
SRK opublikowała dziś wyniki badań mikrograwimetrycznych rejonu ulicy Dembowskiego, które nie wykazały zagrożenia powstaniem zapadlisk. Teraz zostaną tam jeszcze wykonane wiercenia kontrolne.
Na pierwsze działania nowych decydentów związanych z tematem przyjdzie pewnie jeszcze długo czekać.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
TKM. Jak obiecał Donald Tusk wygrał zapewne konkurs.
0 0
@hotin dzbanie żałosny płacą ci za te wypociny,czy ty tak "spolecznie"robisz z siebie kretyna?
0 0
Teraz na pewno w Trzebini nie będzie się zapadać.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz