Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Koleje Małopolskie za drogie dla Alwerni

18.12.2023 18:00 | 0 komentarzy | 6 646 odsłon | Łukasz Dulowski
Ostatnia aktualizacja: 01.01.1970 01:00
Pomysł na nowe połączenie autobusowe z Alwerni do Krzeszowic, a następnie przesiadka na pociąg do Krakowa (wszystko na jednym bilecie zintegrowanym), prawdopodobnie nie wypali od Nowego Roku.
0
Koleje Małopolskie za drogie dla Alwerni
Podczas wrześniowego spotkania w UM Alwernia z przedstawicielami Kolei Małopolskich. FOT. FB GMINA ALWERNIA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze na etapie konstruowania projektu budżetu gminy na 2024 r. burmistrzyni Beata Nadzieja-Szpila skonsultowała ten pomysł z radnymi na komisji budżetowej. Usłyszała weto.

- Radni stwierdzili, że bus (firma Magoma Bus), który obecnie jeździ z Alwerni do Krzeszowic (przez Nieporaz, Grojec, Zalas i Tenczynek) jest wystarczający - relacjonuje burmistrzyni.

W tym roku gmina Alwernia dopłaciła 36 tys. zł do funkcjonowania tej linii.

„Poruszony przez panią burmistrz temat dopłat do transportu realizowanego przez Koleje Małopolskie nigdy nie był przedmiotem obrad na sesji rady miejskiej. W związku z tym radni nie mogli podjąć takiej decyzji, o jakiej informuje pani burmistrz" - pisze na gminnym FB Tomasz Tomaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni.

„Panie przewodniczący, radni zdecydowali o tym na komisji budżetu" - odpisuje Beata Nadzieja-Szpila.

- Projekt budżetu został zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Żeby wprowadzić do niego ofertę Kolei Małopolskich za 350 tys. zł, radni musieliby zrezygnować z jakiegoś innego zadania - tłumaczy w rozmowie z „Przełomem" burmistrzyni Beata Nadzieja-Szpila.

We wtorek, 19 grudnia, została zaplanowana najbliższa komisja budżetowa rady miejskiej.