Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Własna sala kinowa w domu - jak podejść do tematu z głową?

07.12.2023 00:00 | 0 komentarzy | 556 odsłon | red

Materiał promocyjny

Domowa sala kinowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mieszkają daleko od kina lub nie chcą znosić niedogodności związanych z tą formą rozrywki (tłumy ludzi na premierach, hałasujące towarzystwo). Jednak mini kino w domu to maksymalne wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, rozprawić się z przeszkodami, a na końcu dobrać optymalny sprzęt.
0
Własna sala kinowa w domu - jak podejść do tematu z głową?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakie pomieszczenie wybrać na salę kinową?

Domowe kino można teoretycznie urządzić w każdym pomieszczeniu, chociażby w salonie czy sypialni. Jednak największą wygodę zapewni osobny pokój, który będzie poświęcony wyłącznie dziesiątej muzie. Sala kinowa nie powinna sąsiadować z często użytkowanym pokojem, żeby osoby oglądające film nie przeszkadzały innym domownikom. Kino w domu najlepiej urządzić w piwnicy, garażu czy na strychu, przy czym nie trzeba przejmować się brakiem okien. Naturalne światło jest wręcz niewskazane, ponieważ utrudnia projekcję filmu.

Jak przygotować domowe kino?

Jeżeli prywatna sala kinowa sąsiaduje z pokojem dziecka, gabinetem czy sypialnią, warto wygłuszyć ściany, np. za pomocą płyt akustycznych, miękkiej pianki czy korka. O ile pomieszczenie nie znajduje się na parterze, trzeba również wyciszyć podłogę. Można w tym celu użyć grubej wykładziny lub pianki akustycznej. Do wygłuszenia drzwi można wykorzystać gumowe uszczelki lub grubą zasłonę. Zasłonić trzeba będzie również ewentualne okno i tutaj można użyć np. rolet typu blackout, żaluzji lub kotary z nieprześwitującego materiału. Jeżeli kino ma znajdować się na strychu lub piwnicy, wówczas może być konieczne doprowadzenie zasilania elektrycznego.

Wyposażenie domowego kina

Kino w domu musi być wygodne - w końcu nikt nie chce wstać po kilkugodzinnym seansie z bólem pleców. Przyda się zatem komfortowa kanapa oraz fotel z wysokim oparciem i podnóżkiem. Jeżeli pomieszczenie jest duże, warto wstawić dodatkowe siedziska (np. worki sako) i stolik na przekąski. Przyda się też szafka RTV, w której będzie można przechowywać filmy i elektronikę. Jeśli zaś chodzi o sprzęt, to kinomaniacy mają do wyboru różne rozwiązania.

Do wyświetlania filmów można wykorzystać:

  • duży telewizor (55-100 cali) z zestawem kina domowego,

  • duży telewizor z laptopem,

  • rzutnik z ekranem projekcyjnym i zestawem kina domowego,

  • rzutnik z ekranem projekcyjnym i laptopem.

Telewizor czy projektor - co lepsze do prywatnego kina?

Dla osób, które chcą stworzyć prawdziwe kino w domu, najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw składający się z rzutnika, ekranu projekcyjnego oraz systemu nagłaśniającego. Można w ten sposób uzyskać przestrzenny dźwięk oraz najwyższą jakość obrazu (full HD i 4K) na bardzo dużym ekranie o przekątnej 120-200 cali. Rzutnik może być wolnostojący lub zamontowany pod sufitem czy na ścianie. Jeśli zaś chodzi o ekran projekcyjny, dostępne są różne rozwiązania, na przykład:

  • stały ekran osadzony na aluminiowej ramie,

  • wysuwany ekran, którym można sterować za pomocą pilota lub przycisku na ścianie,

  • ekran ręczny, który można postawić na stojaku lub zamontować pod sufitem,

  • ekran z napinaczami, które zapewniają perfekcyjnie płaską powierzchnię.

Kino w domu? Warto zdać się na profesjonalistów!

Stworzenie prywatnej sali kinowej nie jest łatwe, dlatego warto w tej kwestii zwrócić się do profesjonalistów. Projektowaniem oraz wykonaniem kina w domu zajmuje się na przykład firma Business Online z Krakowa. Profesjonaliści zadbają o najwyższą jakość obrazu i przestrzenny dźwięk, aby domownicy mogli poczuć się jak w prawdziwym kinie. Firma może zapewnić również dodatkowe rozwiązania (np. automatyczne sterowanie oświetleniem i roletami), dzięki którym nic nie zakłóci relaksu w towarzystwie gwiazd wielkiego ekranu.

W celu nawiązania kontaktu z firmą Business Online można:


Materiał promocyjny