Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Dawna droga wojewódzka do remontu

19.11.2023 09:00 | 0 komentarzy | 2 890 odsłony | Michał Koryczan

W przyszłym roku szykuje się modernizacja ulicy Zakopiańskiej w Babicach. Prace mają kosztować ponad dwa miliony złotych.

0
Dawna droga wojewódzka do remontu
Ul. Zakopiańska w Babicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Po oddaniu do użytku obwodnicy Babic i Wygiełzowa (w styczniu 2019 r.) ul. Zakopiańska straciła status drogi wojewódzkiej i stała się drogą gminną.

Szosa wymaga jednak remontu. Samochody ciężarowe, które przed powstaniem obwodnicy jeździły tędy w kierunku Zatora i Wadowic, spowodowały spore uszkodzenia nawierzchni.

Gmina Babice otrzymała niedawno promesę na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na modernizację części ul. Zakopiańskiej.

Chodzi o remont jezdni oraz budowę chodnika po lewej stronie jadąc w kierunku Olszyn, od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi w okolice dyskontu Biedronka.

Gmina ma otrzymać 1,2 mln zł dotacji. Pozostałą część musi dołożyć z własnego budżetu. Koszt całej inwestycji powinien wynieść ponad 2 mln zł.

Jak mówi wójt Babic Radosław Warzecha, przy okazji gmina będzie chciała wyremontować nawierzchnię na pozostałym fragmencie ul. Zakopiańskiej, od skrzyżowania z ul. Krakowską.

Przetarg powinien być ogłoszony na przełomie 2023 i 2024 r. Inwestycja ma być zrealizowana w przyszłym roku.

 

 

Ludzie:

Radosław Warzecha

Radosław Warzecha

Wójt gminy Babice od 2010 roku.