Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Pedicure męski – dlaczego warto go wykonać?

17.11.2023 09:59 | 0 komentarzy | 431 odsłon | red

Materiał promocyjny

Stopy mężczyzny są narażone na wiele czynników, które mogą wpływać na ich stan i wygląd. Noszenie obuwia, które uciska, pocenie się, zaniedbywanie higieny, a także różne choroby i urazy mogą prowadzić do problemów ze stopami, takich jak grzybica, wrastające paznokcie, pękające pięty czy odciski. Dlatego warto zadbać o stopy mężczyzny w sposób kompleksowy i regularnie wykonywać pedicure męski.
0
Pedicure męski – dlaczego warto go wykonać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pedicure męski - dlaczego jest ważny?

Pedicure męski to zabieg pielęgnacyjny, który polega na oczyszczaniu, nawilżaniu, odżywianiu i upiększaniu stóp mężczyzny. Ma na celu nie tylko poprawę estetyki stóp, ale także zapewnienie im zdrowia i komfortu. Stopy mężczyzny są często zaniedbywane i narażone na różne dolegliwości. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Są to m.in.:

- grzybica stóp i paznokci –  zakażenie wywołane przez grzyby, które rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku. Grzybica objawia się swędzeniem, pieczeniem, zaczerwienieniem, łuszczeniem i pękanie skóry, a także żółtymi, zrogowaciałymi, twardymi i łamliwymi paznokciami. Bywa trudna do wyleczenia i może powodować powikłania, takie jak zakażenie bakteryjne, uszkodzenie paznokci, a nawet zakażenie krwi. Pedicure męski pomaga zwalczać grzybicę

- wrastające paznokcie – są to paznokcie, które rosną w skórę, zamiast nad nią. Często są spowodowane przez nieprawidłowe obcinanie paznokci, noszenie źle dopasowanego obuwia, urazy lub wady anatomiczne stopy. Powodują ból, zaczerwienienie, obrzęk i ropienie wokół paznokcia. Mogą doprowadzić do zakażenia, ropnia, martwicy tkanki. Pedicure męski pomaga zapobiegać i leczyć wrastające paznokcie poprzez prawidłowe ich skracanie i piłowanie.

- pękające pięty – głębokie i bolesne pęknięcia skóry na piętach, które mogą krwawić, a niekiedy prowadzą do zakażenia. Pedicure męski pomaga zapobiegać i leczyć pękające pięty poprzez regularne ścieranie naskórka, nawilżanie i odżywianie skóry.

- odciski – są to zgrubienia skóry, które powstają w miejscach nacisku lub tarcia. Powodują ból, dyskomfort i mogą ulegać zakażeniu. Pedicure męski pomaga zapobiegać i leczyć odciski poprzez usuwanie zrogowaceń, i stosowanie specjalnych opatrunków.

Jak przygotować się do pedicure?

Dobrze wykonany pedicure wymaga przede wszystkim wiedzy i wprawy, a także odpowiednich przyborów i miejsca. Do zrobienia pedicure potrzebujemy przede kilku podstawowych kosmetyków do stóp, takich jak: płyn do kąpieli stóp, peeling, krem do stóp, oraz nierzadko maści antygrzybiczej, maści antybakteryjnej lub antyseptycznej, a także specjalnego, ochronnego lakieru do paznokci  (panowie chętnie decydują się na matowy, który daje naturalny efekt). Kosmetyki do stóp powinny być dostosowane do typu i stanu skóry i paznokci stóp.

Pedicure męski nie obędzie się też bez specjalnych narzędzi do stóp, takich jak: nożyczki do paznokci, pilnik, obcinacz do paznokci i skórek, tarka do stóp, pumeks, szczotka do stóp itp.

Pamiętajmy też, że nieodpowiednio wykonany pedicure może powodować poważne podrażnienia, a nawet uszkodzić  macierz paznokci. Dlatego najlepiej powierzyć swoje stopy profesjonalistom, którzy wykonają go szybko i bez zarzutu: nie tylko podepną i wypiłują paznokcie ale także pozbędą się odcisków, zgrubień oraz skórek narastających na płytce paznokcia.  Ponadto męski pedicure można połączyć z masażem stóp. To doskonały relaks i sposób na perfekcyjnie zadbane stopy!

Materiał promocyjny