Krzeszowice

Ponad stu zawodników rywalizowało w Nowej Górze (WIDEO,ZDJĘCIA)

12.11.2023 15:38 | 0 komentarzy | 2 736 odsłony | Michał Papiernik
W sobotę 106 zawodników wzięło udział w I Biegu i Marszu Niepodległości przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Górze.
0
Wspólne zdjęcia po zakończonych zawodach

Śmiało trzeba powiedzieć, że jak na wieś mającą około 1600 mieszkańców wydarzenie zostało zoorganizowane z wielką pompą i rozmachem. Organizacja tej sportowej inicjatywy mogła by zawstydzić niejedno duże miasto. Pomysłodawcą biegu oraz marszu było Stowarzyszenie "Szkolne Wzgórze".

Zmagania zostały podzielone na trzy kategorie: "Młodzi dla niepodległej - 1050m" - dzieci i młodzież do 15. roku życia, "Bieg dla niepodległej - 2023 m" - młodzież i dorośli powyżej 15. roku życia oraz "Marsz dla niepodległej-1918 m - marsz nordic walking kat. OPEN (0-99+).

W kategorii do 15. roku życia triumfował Daniel Leśniak, wyprzedzając Jana Suchonia oraz Aleksandra Pałkę.

Jeżei chodzi o "Bieg dla niepodległej" to najlepszy okazał się Damian Leśniak. Drugie miejsce zajął Wojciech Korczyński, a trzecie Paweł Smółka.

W marszu nordic walking zwyciężył trzebinian Janusz Papiernik, pokonując Danutę Bodzentę oraz Łukasza Dudka.

Na każdego uczestnika na mecie czekał medal, plecak, bidon, pyszny rogalik oraz voucher na żurek, słodkości a także ciepły napój. Najlepsza trójka spośród każdej kategorii otrzymała puchar oraz nagrody rzeczowe, które wręczali: Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk oraz Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, który objął imprezę honorowym patronatem.

Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego oraz Gminy Krzeszowice.