Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Park rozrywki z miejscem kreatywnej aktywności (ZDJĘCIA)

23.10.2023 13:26 | 1 komentarz | 3 121 odsłony | Agnieszka Filipowicz
W siedzibie Trzebińskiego Parku Rozrywki w Myślachowicach ma powstać Ambasada Sztuki Kreatywnej i Rekreacji. Przetarg na modernizację i wyposażenie II piętra budynku na potrzeby tego przybytku już został ogłoszony. Myślachowicki park rozrywki jest jednym z obiektów zarządzanych przez Trzebińskie Centrum Kultury.
1
Park rozrywki z miejscem kreatywnej aktywności (ZDJĘCIA)
Wizualizacja: Martyna Tekieli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Założenia brzmią ambitnie. Ambasada Sztuki Kreatywnej i Rekreacji ma być miejscem umożliwiającym wszechstronny rozwój, inspirujący do działalności artystycznej, kulturalnej i edukacyjnej. Znajdzie się tu miejsce zarówno na przeprowadzanie warsztatów artystycznych np. zajęć z ceramiki, malarstwa i rzeźby, jak i zajęć rekreacyjnych. Jedno z pomieszczeń TCK przeznaczy na potrzeby innowacyjnej naukowej sali multimedialnej, gdzie prowadzone będą m.in. zajęcia „Mądra głowa". Powstanie też kilka pracowni - ekologiczna pracownia kreatywna, pracownia ruchu i tańca, pracownia dźwięku, światła i przestrzeni oraz pracownia twórcza.


Oferta będzie skierowana zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W planach jest uruchomienie: Klubu Włóczykija, Klubu Ciekawskich, Klubu Książkożerców, Kids Klubu, Akademii Ruchu. Raz w miesiącu będą prowadzone warsztaty dla seniorów. Dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury Adama Potocki podkreśla, że oferta jest dedykowana mieszkańcom nie tylko Myślachowic, ale całej gminy i okolic.

Na odnowienie i wyposażenie II piętra parku rozrywki TCK pozyskało 309 tys. zł dofinansowania z Lokalnej Grupy Działania. By zadanie można zrealizować, gmina musi dołożyć 40 procent kosztów przedsięwzięcia, czyli ok. 177 tys. zł. Radni zdecydują o przyznaniu pieniędzy na projekt TCK w czwartek 26 października.

Więcej o projekcie, a także o ocenach tego pomysłu przez radnych przeczytasz w najbliższym 42. numerze „Przełomu"