Rejestrujesz auto? Termin za dwa tygodnie - przelom.pl
Zamknij

Rejestrujesz auto? Termin za dwa tygodnie

06:00, 16.10.2023
Skomentuj W chrzanowskim starostwie od czasu pandemii obowiązują terminy do rejestracji samochodów. Ustala się je przez internet W chrzanowskim starostwie od czasu pandemii obowiązują terminy do rejestracji samochodów. Ustala się je przez internet

Pandemia dawno się skończyła, ale nadal chcąc zarejestrować samochód w starostwie trzeba się najpierw przez internet umówić na termin. Wchodząc tam z ulicy możemy niczego nie załatwić.

Wiele osób już zdążyło oswoić się z tym, że obowiązują kolejki internetowe. W wydziale komunikacji chrzanowskiego starostwa zwykle sięgają dwóch tygodni. Żeby cokolwiek załatwić trzeba uzbroić się w cierpliwość lub liczyć na łut szczęścia.


Dla przykładu wchodząc na elektroniczną rejestrację w poniedziałek 9 października o godz. 11.10 jedynym możliwym terminem w tym miesiącu jest 24 października. Wcześnie rano jeszcze była szansa, żeby kliknąć w 10 października, ale już przed południem nie było na to szans.

- Urząd, który powinien być dla ludzi, nadal pracuje tylko w systemie kolejki internetowej. O ile w pandemii było to zrozumiałe, to obecnie powinien obowiązywać normalny system pracy - napisał do nas nasz Czytelnik.
Niektórzy uważają, że ze względów organizacyjnych powinien funkcjonować zarówno system internetowych zapisów, jak i system stacjonarny.

Jak tłumaczy Ryszard Leśniak, dyrektor wydziału komunikacji i paszportów w chrzanowskim starostwie, żeby tak mogło być, musiałby mieć więcej pracowników. Dlatego jedyną możliwością jest wcześniejsze umówienie się przez internet na termin.

- Warto jednak co dzień rano zerkać na stronę internetową z rejestracją, gdyż co dzień dokładamy jakiś termin, więc czasem bywa, że można się umówić nawet z dnia na dzień - mówi dyrektor.

Taki łut szczęścia jest możliwy, gdy uda nam się tam zerknąć tuż po godz. 7.00 rano.

Jedynie w sytuacjach naprawdę wyjątkowych, po indywidualnej rozmowie, można liczyć na wcześniejszy termin przyjęcia.

System kolejki internetowej obowiązuje również w wydziale paszportów, choć tam kolejki są mniejsze. Warto jednak o tym pamiętać, zanim wybierzemy się z wnioskiem do urzędu.

 

(Ewa Solak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

dawidek86dawidek86

0 0

To są chyba jakieś żarty Pana Ryszarda.
,,Więcej ludzi do pracy"
Może najpierw trzeba się zająć tymi paniami które tam pracują a raczej piją kawę i zajadają ciasto przy okienku!
Jakoś w Jaworznie, Olkuszu czy Krakowie nie ma tego problemu. Człowiek wchodzi i załatwia sprawę!
Może to złe zarządzanie ludźmi?

09:49, 16.10.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bulbaczbulbacz

0 0

Po kowidzie przerobili się na burdel

10:04, 16.10.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntoninkaAntoninka

0 0

Mam zdecydowanie inne doświadczenia, rejestracje samochodów załatwiłam od ręki, wszystko poszło niezwykle sprawnie, panie są kompetentne, kulturalne i pomocne. Dodam jeszcze, że rejestrowałam dwa pojazdy, jeden w październiku ubiegłego roku, kolejny w pierwszym kwartale bieżącego roku. Spodziewałam się nagłaśnianych problemów, a tu nie było żadnych, wręcz przeciwnie. Serdecznie pozdrawiam pracowników wydziału komunikacji.

17:27, 16.10.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czeski SorCzeski Sor

0 0

Hmm, ja rejestrując samochód w czasie covidu nie umawiałem się przez internet.

20:36, 16.10.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%