Nie masz konta? Zarejestruj się

Dulowa

W Puszczy Dulowskiej nie będzie już tylu ławek i stołów co do tej pory

02.10.2023 12:41 | 5 komentarzy | 3 970 odsłony | Michał Koryczan

Przy popularnej wśród rowerzystów trasie w Puszczy Dulowskiej zniknęła większość ław i stołów, przy których można było odpocząć.

5
W Puszczy Dulowskiej nie będzie już tylu ławek i stołów co do tej pory
Po części ławostołów zostały tylko postumenty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Chodzi o plac przy bramie wjazdowej na teren Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Dulowej. Znajduje się on w rejonie skrzyżowania dróg prowadzących w kierunku Dulowej, Młoszowej i Woli Filipowskiej. Zwłaszcza w weekendy przejeżdża tędy mnóstwo rowerzystów, nie brakuje również spacerowiczów.

Jedni i drudzy zwracają uwagę, że kilka miesięcy temu zniknęło z tego miejsca większość ław i stołów, przy których można było odpocząć. Zastanawiają się, czy i kiedy wrócą na swoje miejsce.

- Na pewno nie będzie ich tylu co do tej pory. Zostanie jeden ławostół oraz pięć ław. To miejsce ma być po to, żeby zatrzymać się, usiąść, odpocząć, zjeść coś i pojechać dalej. Tymczasem bardzo często organizowano sobie tutaj biesiady do samego rana. Po weekendach pozostawało mnóstwo butelek, a teren był regularnie zaśmiecany. Chcemy, żeby takie rzeczy już się nie zdarzały, bo to nie jest miejsce do tego - mówi Ewelina Boruń, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Chrzanów. Dodaje, że do końca października teren powinien zostać zagospodarowany.