Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

29.09.2023 18:00 | 7 komentarzy | 3 052 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Zastanawiasz się na kogo oddać swój głos w nadchodzących wyborach - 15 października ? Nie do końca wiesz, która z formacji politycznych spełnia Twoje oczekiwania? Skorzystaj z Latarnika Wyborczego, odpowiedz na kilka pytań, a algorytm wskaże ugrupowanie, które najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.
7
Na kogo głosować?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Latarnik Wyborczy umożliwia łatwe porównanie swoich poglądów z odpowiedziami udzielonymi przez komitety wyborcze.

Jego twórcy przekazali kilka pytań wszystkim ugrupowaniom politycznym. Dotyczyły one najbardziej istotnych i aktualnych kwestii. Ty odpowiadasz na te same pytania, a algorytm porównuje je z odpowiedziami komitetów wyborczych i ustala w ilu procentach Twoje poglądy zgadzają się z poszczególnymi formacjami politycznymi.

Latarnika Wyborczego stworzyło Centrum Edukacji Obywatelskiej. To organizacja pozarządowa, która wspiera szkoły. Inspirujemy je, by stosowały innowacyjne metody nauczania oraz poruszały z młodymi ludźmi tematy, które są ważne w życiu społecznym.

CEO co roku współpracuje z 40 tysiącami nauczycieli i dyrektorów z 10 tysięcy szkół w całym kraju.

Jednym z obszarów działalności organizacji jest edukacja na temat polityki: od 1995 r. CEO prowadzi w polskich szkołach program Młodzi Głosują, a od 2005 r. przygotowuje Latarnika Wyborczego (test TUTAJ).