Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Trwa nabór do konkursu Złoty Kluczyk im. Lucyny Szubel

24.09.2023 18:30 | 0 komentarzy | 2 003 odsłony | Agnieszka Filipowicz
MOKSiR w Chrzanowie zaprasza do udziału w III edycji małopolskiego konkursu recytatorsko-poetyckiego im. Lucyny Szubel „Złoty Kluczyk".
0
Trwa nabór do konkursu Złoty Kluczyk im. Lucyny Szubel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Termin nadsyłania utworów i zgłoszeń mija 16 października, natomiast prezentacje recytatorskie odbędą się 17 października o godz. 15.00 w sali konferencyjnej MOKSiR.

Finał poetyckich zmagań nastąpi 20 października o godz. 17.00 w klubie Stara Kotłownia.
- Ideą konkursu jest spopularyzowanie wśród młodzieży twórczości chrzanowskiej poetki Lucyny Szubel zmarłej w 2020 roku - informuje MOKSiR w Chrzanowie, organizator konkursu.

Regulamin i kartę zgłoszeń znajdziesz TUTAJ

Lucyna Szubel pochodziła ze Starachowic, ale swoją twórczość związała głównie z Chrzanowem. Była autorką prozy poetyckiej, artykułów publicystyczno- kulturalnych i recenzenckich, a także współzałożycielką Grupy Twórczej Cumulus w Chrzanowie. Debiutowała w 1967 r. Jej wiersze dla dzieci znalazły się w podręcznikach szkolnych dla szkół podstawowych. Można je było wielokrotnie usłyszeć w Polskim Radiu Kraków, Katowice, Warszawa oraz w rozgłośniach radiowych w Stanach Zjednoczonych. Kilka jej tomików przetłumaczono na języki ukraiński, rosyjski, niemiecki i łaciński.
Za całokształt działalności twórczej została uhonorowana m.in. Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Medalem Burmistrza Chrzanowa za Zasługi dla Miasta i Ziemi Chrzanowskiej oraz (w 2009 roku) tytułem Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego.