Wisła II Kraków rozbiła Trzebinię. To najwyższa domowa porażka MKS (WIDEO, ZDJĘCIA)

20.09.2023 20:30 | 4 komentarze | 5 220 odsłon | Michał Koryczan

W środowym meczu małopolskiej czwartej ligi piłkarskiej, MKS Trzebinia przegrał wysoko z rezerwami Wisły Kraków.

4
Przy piłce Dominik Sarga, zdobywca trzech goli dla Wisły II Kraków w meczu z MKS Trzebinia

IV liga małopolska

MKS Trzebinia - Wisła II Kraków 1-7 (0-4)

0-1 Marcin Bartoń (6), 0-2 Marc Grau (14), 0-3 Karol Tokarczyk (19), 0-4 Karol Tokarczyk (38), 0-5 Dominik Sarga (60), 1-5 Jan Koźlik (73), 1-6 Dominik Sarga (79), 1-7 Dominik Sarga (89)

MKS: Wróbel - Zembol, Jampich, Ł. Skrzypek, Kura (59. Uchacz), Sz. Kurek, Zybiński (46. Kikla), Sosnowski, Chechelski (70. Karcz), Koźlik, Bień (46. Wójcik)

Wisła II: Broda - Wiśniewski, Sałamaj, Niewiadomski (56. Ramirez), Złoch, Kutwa, Szywacz (46. Pieniądz), Zimon (60. Ćwik), Bartoń (46. Sarga), Grau (46. Kuziemka), Tokarczyk

W czerwcowym meczu organizowanym w ramach jubileuszu 100-lecia piłki nożnej w Trzebini, MKS przegrał 1-6 z Wisłą Kraków, w składzie której zagrali byli i obecnie gracze „Białej Gwiazdy".

W tamtym spotkaniu wystąpili m.in. Jakub Niewiadomski, Mariusz Kutwa, Marcin Bartoń i Karol Tokarczyk. Wszyscy czterej zawitali w środę ponownie do Trzebini. Tym razem powalczyć z Wisłą II Kraków już o ligowe punkty. Odnieśli zwycięstwo różnicą aż sześciu goli.

Wisła II, czyli lider rozgrywek szybko wybił gospodarzom z głowy jakiekolwiek nadzieje na korzystny wynik. Po niespełna 20. minutach krakowianie prowadzili już 3-0.

Strzelanie w 6. minucie rozpoczął Marcin Bartoń, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 14. minucie wynik podwyższył strzałem głową zamykający akcję Hiszpan Marc Grau. Pięć minut później znakomite podanie od Kuby Wiśniewskiego wykorzystał Karol Tokarczyk, który jeszcze przed przerwą zdobył swojego drugiego gola, a czwartego dla zespołu.

Wiślacy mogli pokusić się jeszcze o zdobycie kilku kolejnych bramek, ale strzał Marcin Bartonia obronił Tomasz Wróbel, a uderzenia Wiktora Szywacza i Mariusza Kutwy były niecelne.

Po przerwie, pomimo kilku roszad w składach obu ekip, obraz gry zbytnio się nie zmienił. Przyjezdni wciąż dominowali i w 60. minucie podwyższyli prowadzenie na 5-0. Do siatki trafił wprowadzony po przerwie Dominik Sarga, który później jeszcze dwukrotnie pokonał Tomasza Wróbla, kompletując tym samym hat-tricka.

Na otarcie łez, MKS zdobył w 73. minucie honorowego gola. Jego autorem okazał się Jan Koźlik, który w polu karnym zachował się jak rasowy napastnik i ze spokojem pokonał Kamila Brodę.

Wisła II jeszcze parokrotnie była bliska strzelenia kolejnych bramek, ale ostatecznie skończyło się na wyniki 7-1 dla lidera.

To najwyższa w historii domowa porażka trzebińskiego MKS. Dotychczasowy rekord należał do Karpat Siepraw, które w sezonie 2012/13 wygrały w Trzebini 5-1.

Do tej pory „żółto-czarni" tylko raz przegrali w meczu ligowym różnicą sześciu bramek. W sezonie 2021/22 przegrali na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice 0-6.

Zobaczcie w materiale wideo, co po środowym meczu powiedzieli Tomasz Wróbel, bramkarz MKS oraz Mariusz Jop, trener Wisły II.