Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Mają być nowe połączenia autobusowe z Alwerni do Krzeszowic

14.09.2023 13:00 | 0 komentarzy | 5 512 odsłon | Łukasz Dulowski
Kursy będą realizować Koleje Małopolskie. Pasażerowie dojadą autobusami do Krzeszowic, a stamtąd pociągami do Krakowa. Cała podróż na jednym bilecie zintegrowanym, który obejmie również autobusy miejskie w stolicy województwa.
0
Mają być nowe połączenia autobusowe z Alwerni do Krzeszowic
Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Alwerni w sprawie nowych połączeń autobusowych z Alwerni do Krzeszowic. FOT. FB GMINA ALWERNIA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila poinformowała, że rozpoczęły się rozmowy z Kolejami Małopolskimi na temat uruchomienia tych nowych połączeń.

Na początek zaplanowano 10 nowych kursów, czyli 20 przejazdów na trasie Alwernia - Krzeszowice - Alwernia, w godz. 5:30 - 23:00 w dni robocze. Godziny odjazdów będą inne niż w przypadku busów. Tak, aby kursy się nie dublowały.

Uruchomienie nowych połączeń z Alwerni do Krzeszowic, realizowanych przez Koleje Małopolskie, ma kosztować gminę Alwernia ok. 300 tys. zł rocznie.

„To znacznie poprawiłoby szybki dojazd do centrum Krakowa, do pracy i do szkoły. Mieszkańcy mogliby bez samochodu udać się do Krakowa, co często zgłaszali seniorzy" - mówi na gminnym FB burmistrzyni Beata Nadzieja-Szpila.

Zapowiada, że w najbliższym czasie są planowane następne spotkania w sprawie planowanych połączeń.