Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak dbać o czystość podłogi w obiekcie noclegowym?

12.09.2023 09:24 | 0 komentarzy | 537 odsłon | red

Materiał promocyjny

Podczas wyboru obiektu noclegowego, turyści zwracają uwagę na warunki i cenę, a także na opinie gości, którzy mieli już okazję korzystać z danego hotelu czy ośrodka. Jeśli właściciele nie zadbają należycie o czystość, mogą stracić zniechęconych klientów. W sezonie letnim problem nie jest aż tak palący – na ogół jest dość sucho, a za skutkami sporadycznych burz i opadów stosunkowo łatwo jest sobie poradzić. Obiekty całoroczne mają pod tym względem o wiele trudniej – obfite deszcze, opady śniegu, błoto – zabrudzona w ten sposób podłoga nie jest łatwa do domycia, a goście cenią estetykę wnętrza. Rozwiązaniem jest wybór odpowiednich wycieraczek – takich, które jednocześnie zabezpieczą przed poślizgnięciem się, odbiorą brud z obuwia, a przy tym jeszcze będą wyglądały schludnie i atrakcyjnie.

0
       Jak dbać o czystość podłogi w obiekcie noclegowym?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wycieraczka gumowa – na deszcz i śnieg

Katalog produktów przeznaczonych dla obiektów turystycznych otwierają wycieraczki gumowe. Są one szczególnie skuteczne, jeśli chodzi o zanieczyszczenia płynne i półpłynne. Doskonale radzą sobie z wodą, błotem i śniegiem. Ponadto gumowa wycieraczka może być perforowana, co pozwala na odprowadzenie brudu, dzięki czemu powierzchnia cały czas pozostaje estetyczna i gotowa do działania.

W obiektach turystycznych warto wybrać wycieraczki gumowe z progiem najazdowym. Zwiększają one bezpieczeństwo użytkowania podłogi również przez osoby z ograniczeniami ruchu i niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim, przy pomocy kul czy balkonika. Jest to również istotne udogodnienie dla rodziców maluchów transportowanych w wózkach.

Zanim kupisz gumową wycieraczkę, przeczytaj opinie o producencie. Najczęściej nie warto wybierać najtańszego produktu. Dobre wycieraczki wykonane są z gumy jednocześnie odpornej i trwałej, jak i elastycznej, dzięki czemu nie odkształcają się, nie pękają i mogą być łatwo wyczyszczone. Kolejnym udogodnieniem jest wybór modelu z możliwością łączenia modułowego, dzięki czemu można uzyskać dużą powierzchnię wycieraczki przy pomocy standardowych elementów.

 

Czysto i estetycznie – wycieraczka tekstylna

Do recepcji eleganckiego hotelu lub ośrodka klasy premium, warto wybrać wyjątkowo estetyczne rozwiązanie, jakim jest wycieraczka tekstylna. Właściciele obiektów turystycznych mają niejednokrotnie obawy, że podobna raczej do wykładziny niż do wycieraczki tekstura nie poradzi sobie z odbiorem zanieczyszczeń z obuwia. Ryzyko takie rzeczywiście istnieje, ale tylko wówczas, gdy wybierzemy nieodpowiednią wycieraczkę.

Profesjonalne wycieraczki tekstylne składają się z dwóch warstw. Spód wykonany jest z trwałej, a jednocześnie elastycznej gumy nylonowej, odprowadzającej na zewnątrz płynne zanieczyszczenia. Również sama tkanina nie jest wykonana z tego samego materiału co wykładzina czy dywan. Szukaj produktów wykonanych z runy z włókna nylonowego, odpornego na zintensyfikowane użytkowanie – czyli szuranie, wycieranie, nacisk traperów, szpilek, obuwia sportowego, kół wózków dziecięcych i inwalidzkich, kółek walizek – a więc na wszystko to, co stanowi codzienność obiektu noclegowego.

 

Metalowa wycieraczka do zadań specjalnych

Jeśli obiekt znajduje się w miejscu szczególnie podatnym na intensywne zabrudzenia (np. na szlaku turystycznym) albo prowadzi do niego nieutwardzana droga, zmieniająca się po każdym deszczu w błoto, wówczas warto zastanowić się nad zastosowaniem na zewnątrz budynku wycieraczek metalowych. Są one wpuszczane w podłoże a dzięki swojej strukturze pozwalają na odebranie dużej ilości nawet najcięższych zanieczyszczeń. Szczegóły sprawdź na www.alumatex.pl/produkty/kraty/wycieraczki-metalowe.php.

Dodatkowo wycieraczka metalowa stanowi szczególnie dobre zabezpieczenie przed poślizgnięciem się. Umożliwia pozbycie się potencjalnie niebezpiecznych zanieczyszczeń przed wejściem na gładką powierzchnię – panele czy kafelki. Jeśli wybierzemy wersję ocynkowaną, wycieraczka może również pełnić funkcję ozdobną, stanowiąc ciekawy kontrast do podłoża.

 

Mycie i konserwacja – dobre praktyki

Nawet chroniona najefektywniejszą wycieraczką podłoga z czasem ulega zabrudzeniom. Czyszczenie zawsze najlepiej przeprowadzić dwuetapowo, najpierw usuwając pyłki i inne drobinki przy pomocy odkurzacza lub miotły, a następnie dopiero stosując mycie na mokro. Należy bezwzględnie zmieniać tekstylia służące do mycia podłogi po każdym użyciu, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu.

Samą wycieraczkę również należy sporadycznie czyścić. Dobrze sprawdza się myjka ciśnieniowa (w przypadku wycieraczki tekstylnej można zastosować końcówkę przeznaczoną do prania dywanów). Okazjonalnie, zwłaszcza w okresie zimowym, charakteryzującym się większą zapadalnością na choroby zakaźne, warto także po myciu przetrzeć lub spryskać podłogę płynem dezynfekującym.Materiał promocyjny