Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Cztery nowe bloki w Krzeszowicach już stoją. Wkrótce zaczną powstawać następne

10.09.2023 12:00 | 0 komentarzy | 5 843 odsłon | Ewa Solak
W sumie inwestycja będzie liczyć osiem budynków mieszkalnych. Cztery z nich są niemal gotowe.
Osiedle Dolina Krasowa jeszcze w tym roku będzie mieć pierwszych mieszkańców.
0
Cztery nowe bloki w Krzeszowicach już stoją. Wkrótce zaczną powstawać następne
Powstaje nowe osiedle w Krzeszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Inwestycja zlokalizowana jest przy nowej ulicy Krasowej, niedaleko drogi krajowej 79 i marketu Bricomarche w Krzeszowicach.
Obecnie dobiega końca jej pierwszy etap złożony z czterech obiektów.

Tylko dwa z czterech stojących już budynków osiedla o nazwie Dolina Krasowa zostały jeszcze do wykończenia i w marcu przyszłego roku prace powinny się tam skończyć. Pozostałe dwa są już gotowe i jeszcze w tym roku mają się tam zacząć wprowadzać lokatorzy.

Pierwsze dwa budynki przewidziane do oddania mieszczą 84 różnej wielkości mieszkania. Dodatkowo do dyspozycji właścicieli przewidziano 49 komórek lokatorskich, parking podziemny z 70 miejscami postojowymi oraz 20 miejsc na parkingu naziemnym.

Powierzchnia mieszkań wynosi od 26 do 72 m kw. Wnętrza będą z ogrzewaniem podłogowym, a niektóre z roletami okiennymi, a także z ogródkiem, tarasem lub balkonem. Całe osiedle ma być monitorowane i wyposażone w elementy małej architektury.

Wedle zapowiedzi inwestora - firmy Antrans Invest, na przełomie 2025 i 26 roku w pobliżu powstaną następne cztery bloki. Będą nieco oddalone od ul. Krasowej. Firma już prowadzi zapisy chętnych na nowe mieszkania.
Docelowo będzie ich tam w sumie 344.