Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Ruszajmy w podróż: jakie torby motocyklowe zabrać ze sobą?

07.09.2023 13:25 | 0 komentarzy | 488 odsłon | red

Materiał promocyjny

Podróżowanie motocyklem oznacza, że motocyklista będzie potrzebował wielu rzeczy na drodze. Oczywiście pojawia się pytanie, jak je umieścić, aby nie przeszkadzały podczas jazdy. Dobrą rzeczą jest to, że w tym celu dostępnych jest wiele toreb o różnych wzorach i pojemnościach.

0
Ruszajmy w podróż: jakie torby motocyklowe zabrać ze sobą?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Torby na pasek

Najbardziej kompaktowe torby są przeznaczone na przedmioty, które muszą być noszone, ale niewygodne jest wkładanie ich do kieszeni - smartfon, portfel, pęk kluczy. Sensowne jest noszenie takiej torby pod krótką kurtką, w przeciwnym razie spód kurtki będzie wystawał z powodu torby, kurtka będzie musiała zostać podciągnięta, aby dosięgnąć torby - ogólnie rzecz biorąc, całkowita niedogodność.

Torebki na uda

Bardziej popularny i praktyczny rodzaj toreb motocyklowych. Jak pokazuje katalog elektroniczny e-katalog.pl/, duża część modeli na rynku jest tego typu. Są one mocowane do pasa i przypinane do nogi za pomocą pasków. Wysokość zawieszenia można łatwo dopasować do długości kurtki. Pojemność takiej torby może wynosić od 1 do 5 litrów. Może pomieścić paszport, dokumenty motocyklowe, portfel, papierosy. To, czy w torbie biodrowej można umieścić twarde przedmioty, takie jak telefon i klucze, jest kwestią niejednoznaczną. Mogą one potencjalnie spowodować obrażenia, jeśli zostaną upuszczone. Z drugiej strony miękkie przedmioty w torbie zapewnią dodatkową ochronę.

Plecak motocyklowy

Nie wszyscy motocykliści lubią plecak, ponieważ obciąża on plecy i ramiona, co jest szczególnie odczuwalne podczas długich przejażdżek. Jeśli jednak bierzemy ze sobą plecak, powinien on być specjalną wersją motocyklową, a nie zwykłym miejskim. Plecak motocyklowy wykonany jest z wytrzymałych, wodoodpornych materiałów, a jego plecy muszą być sztywne. Potrzebne są także pasy piersiowy i biodrowy, aby z ich pomocą można było stabilnie zamocować plecak na plecach, a także boczne wiązania do regulacji jego objętości. Z przodu plecaka może znajdować się mocowanie na kask.

Worki na zbiornik

Worki te są mocowane do zbiorników stalowych za pomocą magnesów, a do zbiorników plastikowych za pomocą pasków. Pojemność toreb na zbiorniki zaczyna się od kilku litrów i może osiągnąć 15-20 litrów. Można w nich przewozić apteczkę, telefon, dokumenty, povobank, latarkę, mackintosha, butelkę z wodą. Takie torby powinny mieć sztywne boki i wzmocnione rogi.

Torby boczne

Torby te służą nie tylko do przewożenia bagażu, ale są również elementem stylu, ponieważ często są wykonane ze skóry i ozdobione frędzlami i nitami. Można je ze sobą łączyć i przerzucać przez siedzenie lub mocować pojedynczo po bokach pleców kierowcy. Z reguły posiadają przestronne przegródki i kieszenie na drobiazgi.

Torby pod siodło

Z tyłu można umieścić największą torbę, która pomieści nieporęczne przedmioty, takie jak namiot, śpiwór, ubrania na zmianę, narzędzia. Niektóre modele siodłowe mogą mieć kółka i wysuwany uchwyt, podobnie jak zwykłe torby transportowe. Należy pamiętać, że jeśli umieścisz taki bagaż z tyłu, nie będzie miejsca dla pasażera.


Materiał promocyjny