Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Szybsze leczenie u sąsiadów. Terminy w wielu wypadkach są znacznie krótsze

24.07.2023 08:00 | 7 komentarzy | 7 063 odsłon | Ewa Solak
Zamiast czekać miesiącami na badania w Chrzanowie, Trzebini czy Krzeszowicach lepiej sprawdzić terminy w sąsiednich powiatach. Bywa, że można je mieć niemal od ręki. Podobnie jest z wizytami u specjalistów.
7
Szybsze leczenie u sąsiadów. Terminy w wielu wypadkach są znacznie krótsze
Warto sprawdzić terminy do specjalistów w ośrodkach w sąsiednich powiatach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najtrudniejsza sytuacja jeśli chodzi o terminy jest w chrzanowskim szpitalu, gdzie do niektórych poradni trzeba czekać nawet do stycznia 2025 roku (endokrynolog). Dysponując samochodem i dostępem do internetu można sobie zdecydowanie ułatwić życie i przyspieszyć wizytę u lekarza, sprawdzając ośrodki w Jaworznie, Oświęcimiu, Olkuszu, Krakowie czy Katowicach. W tych ostatnich czas oczekiwania na wizytę jest najkrótszy. Zawsze można jeszcze wybrać opcję szybszej wizyty prywatnej. To jednak wiąże się z dużymi kosztami.

Żeby wykonać badanie bezpłatne tomografem w Chrzanowie, trzeba czekać prawie trzy miesiące. Na rezonans siedem.

Wystarczy sprawdzić dokładnie stronę terminyleczenia.nfz.gov.pl, żeby znaleźć znacznie krótszy czas oczekiwania. Dla przykładu, w krakowskim szpitalu im. Dietla, rezonans możemy wykonać w ciągu półtorej miesiąca, tak samo w Helimedzie w Katowicach. Do grudnia trzeba czekać na badanie w Oświęcimiu, a do lutego 2024 w Jaworznie.

Badanie tomografem można zrobić znacznie szybciej. W tym wypadku nawet Olkusz będzie znacznie lepszy, niż Chrzanów, bo w tamtejszym szpitalu tomografię mogą zrobić nam już w sierpniu tego roku.

Jak wyglądają terminy do endokrynologa, pulmonologa czy innych specjalistów w sąsiednich powiatach możecie przeczytać w aktualnym wydaniu „Przełomu", w wersji elektronicznej dostępnym TUTAJ.