Hat-trick Hameda Arfy, Trzebinia wygrywa w Katowicach

22.07.2023 14:00 | 0 komentarzy | 4 617 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia pokonali Podlesiankę Katowice w sobotnim meczu sparingowym.

0
Hamed Arfa zdobył trzy gole dla MKS Trzebinia w sparingu z Podlesianką Katowice

Sparingi

Podlesianka Katowice - MKS Trzebinia 1-4 (1-1)

Bramki dla MKS: Hamed Arfa (20, 67, 73), Szymon Kurek (82-karny)

Trzebinia: Gielarowski - Sieczko, Olek, testowany 1, Sz. Kurek, testowany 2, Koźlik, Zybiński, testowany 3, testowany 4, Arfa oraz testowany 5, testowany 6, testowany 7, Sosnowski, Kikla, testowany 8

Dla beniaminka czwartej ligi małopolskiej był to czwarty mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu. W poprzednich spotkaniach MKS przegrał 0-4 z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska, pokonał 2-1 Jutrzenkę Giebułtów i wygrał 5-0 ze Zgodą Byczyna.

W sobotnim sparingu trzebinianie okazali się lepsi od śląskiego czwartoligowca - Podlesianki Katowice. Rywale wyszli na prowadzenie w 16. minucie, ale potem do siatki trafiali już tylko „żółto-czarni", którzy wygrali 4-1. Hat-trickiem popisał się tunezyjski napastnik Hamed Arfa, a czwartego gola dorzucił Szymon Kurek.

- Z meczu na mecz jest coraz lepiej. Zawodnicy, którzy do nas dołączają to jest piłkarska jakość. To było widać na tle bardzo dobrej drużyny, jaką jest Podlesianka. Zaprezentowaliśmy się bardzo przyzwoicie, o czym przede wszystkim świadczy końcowy wynik. Szczególnie w drugiej połowie spotkania kontrolowaliśmy grę - mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec MKS.

W spotkaniu w Katowicach w trzebińskim zespole zabrakło Tomasza Wróbla i Łukasza Skrzypka.
Zagrała natomiast cała grupa testowanych piłkarzy. W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać personalia zawodników, którzy dołączą do kadry MKS. Do tej pory klub pozyskał jedynie doświadczonego pomocnika Łukasza Sosnowskiego.

Tymczasem szeregi trzebińskiej drużyny opuścili: Michał Kowalik, Marcin Kalinowski, Łukasz Sochacki (wszyscy do Victorii 1918 Jaworzno), Jan Martyniak (przenosi się do Świtu Krzeszowice), Adrian Gałka (zagra w Zgodzie Byczyna) oraz Piotr Radwański, Jakub Pająk, Eryk Baran i Karol Kusiak.

Kolejny sparing trzebinianie zagrają w środę, 26 lipca. Zmierzą się z CKS Czeladź.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Siatkarski memoriał w Libiążu z licytacjami koszulek najlepszych zawodników w Polsce