Nie masz konta? Zarejestruj się

Wola Filipowska

Trener wrócił do klubu piłkarskiego po 6 latach

20.07.2023 17:00 | 1 komentarz | 3 735 odsłony | Michał Koryczan

Tomasz Ryba został nowym szkoleniowcem drużyny Wolanki Wola Filipowska, grającej w chrzanowskiej A-klasie piłkarskiej.

1
Trener wrócił do klubu piłkarskiego po 6 latach
Tomasz Ryba wraca na ławkę trenerską Wolanki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W poprzednim sezonie trener Tomasz Ryba prowadził Błyskawicę Myślachowice, z którą wywalczył mistrzostwo chrzanowskiej klasy A. Zarząd klubu zdecydował, że zespół z Myślachowic poprowadzi nowy szkoleniowiec.

Na znalezienie nowej posady trener Ryba nie musiał długo czekać. W najbliższych rozgrywkach poprowadzi Wolankę, rywalizującą w chrzanowskiej klasie A. Ostatnio drużynę z Woli Filipowskiej trenował Jarosław Sandecki, który przejął stery Błyskawicy.

- Miałem odpocząć od piłki, ale skontaktował się ze mną wiceprezes Wolanki Grzegorz Kocot i przekonał mnie, żebym został trenerem zespołu - mówi Tomasz Ryba.

Do Woli Filipowskiej wraca po sześciu latach. W Wolance pracował od 2005 do 2017 roku. Najpierw jako trener grup młodzieżowych, a potem (w latach 2013-2017) jako szkoleniowiec pierwszej drużyny.

- We wtorek rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu, w którym chcemy walczyć o miejsca w górnej części tabeli. Pierwszy sparing zagramy 29 lipca z Fablokiem Chrzanów, który będzie zresztą naszym rywalem na inaugurację rundy jesiennej rozgrywek ligowych. W drugiej serii spotkań czeka nas z kolei mecz z Błyskawicą Myślachowice, więc początek rozgrywek zapowiada się bardzo ciekawie - mówi Tomasz Ryba.


CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kąpielisko Chechło zamknięte. Bakteria w wodzie

Przystanek autobusowy zostanie wyłączony z obsługi pasażerskiej

Zespół Credo z Chrzanowa zrezygnował z efektów specjalnych (WIDEO)

Przez remont drogi autobusy ZKKM Chrzanów pojadą zmienioną trasą

Rezerwy Wisły Kraków i Bruk-Betu Termalica Nieciecza zagrają w tym roku w Trzebini