Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Niedziela dla zdrowia w Krzeszowicach (ZDJĘCIA, WIDEO)

25.06.2023 15:11 | 0 komentarzy | 5 136 odsłon | Michał Papiernik
Badanie densytometryczne, spirometria, pomiar ciśnienia oraz saturacji - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników Niedzieli dla zdrowia na rynku w Krzeszowicach.
0
Niedziela dla zdrowia w Krzeszowicach (ZDJĘCIA, WIDEO)
Stoisko, na którym zbadać można było poziom cukru we krwi, stężenie kwasu moczowego oraz cholesterolu całkowitego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na rynek w Krzeszowicach przybyło około 300 osób, chcących się przebadać oraz wysłuchać rad specjalistów z zakresu profilaktyki i możliwości leczenia chorób cywilizacyjnych.

Na stoisku Krzeszowickiego Centrum Zdrowia można było zmerzyć ciśnienie tętnicze oraz saturację. Nie zabrakło urządzeń do pomiaru poziomu glukozy we krwi, stężenia kwasu moczowego oraz cholesterolu całkowitego.

W specjalnych pojazdach można było skorzystać z badania densytometrycznego oraz spirometrii, oceniającej między innymi wydolność płucną. Idąc dalej mogliśmy porozmawiać z wykwalifikowaną położną, która pokazywała technikę badania piersi na specjalistycznych fantomach.

Ciekawe stoisko przygotowała FUNDACJA PRODRIVER, na którym mogliśmy zmierzyć swój poziom refleksu oraz sprawdzić poziom koordynacji ruchowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko GEERS DOBRY SŁUCH. Proponowało badanie otoskopowe uszu przez dyplomowanego protetyka słuchu.

Warto wspomnieć o tym co przygotowała Polska Maltańska Służba Medyczna w Krzeszowicach. Tutaj chętni mogli zarejestrować się jako dawcy szpiku. Był także pokazy pierwszej pomocy przy wykorzystaniu fantomów, zabawy edukacyjne oraz prezentacja karetki Fundacji MSM.

Nieopodal rynku stał Krwiobus, gdzie można było oddać krew najbardziej potrzebującym ludziom.

Swój namiot miała także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krzeszowicach.

Uczestnicy mogli spróbować zdrowych przekąsek i napojów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rudnie.

Jeżeli chodzi o dzieci, to chyba największym zainteresowaniem cieszył się namiot Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach. Można było tam skosztować pysznych owoców. Były warsztaty, konkursy i zabawy z nagrodami i bezpłatne sadzonki kwiatów.

W trakcie wydarzenia poprowadzono wiele konkursów dla dzieci z nagrodami, pokaz kung - fu ZKS LAMPART oraz pokaz akrobatyczny w wykonaniu Mileny Tataruch  "aerial hoop". Były też pokazy kulinarne z niepodziankami.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Gminy Krzeszowice oraz Dyrektor Krzeszowickiego Centrum Zdrowia.