Uczeń trzebińskiego liceum mistrzem Europy. Gratulujemy sukcesu!

22.06.2023 13:00 | 1 komentarz | 3 307 odsłony | Ewa Solak
Bruno Kadłuczka z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini znalazł się wśród najlepszych zawodników Europy Karate Kyokushin organizacji IKO Nakamura.
1
Bruno Kadłuczka - uczeń LO w Trzebini został mistrzem Europy Karate Kyokushin organizacji. IKO Nakamura. FOT. archiwum Bruna Kadłuczki

Zawody w Białymstoku zgromadziły ponad 350 zawodników z klubów Europy i reszty świata.

Bruno walczył w kategorii junior U 18 - 75 kg. Stoczył trzy pojedynki w tym walkę finałową przed czasem.

Organizatorem mistrzostw był Sport Club Karate Białystok na czele z Shihan Piotrem Sawickim 6 dan, czterokrotnym Mistrzem Europy Kyokushin i Mistrzem Świata z 1997 roku.

Bruno Kadłuczka  jest uczniem klasy 3A LO w Trzebini. Niedawno zajął także drugie miejsce i został wicemistrzem Polski.

Trenuje w Zagłębiowskim Klubie Karate Oyama, w sekcji chrzanowskiej przy SP 1. Jego opiekunem i trenerem jest shihan Paweł Pajdak.

17-latek mieszka w Tenczynku. Oprócz karate, pod kierunkiem Henryka Piwowara trenuje również kick boxing w klubie Sparta Krzeszowice.