Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Plac targowy w Krzeszowicach przenosi się w inne miejsce

05.06.2023 15:00 | 0 komentarzy | 4 978 odsłony | Ewa Solak

Od wtorku, 6 czerwca, plac targowy w Krzeszowicach będzie funkcjonował zupełnie inaczej. Na czas Igrzysk Europejskich sprzedawcy będą musieli zmienić lokalizację.

0
Plac targowy w Krzeszowicach przenosi się w inne miejsce
Plac targowy w Krzeszowicach. Fot. Kacper Ropka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Mimo że impreza rozpocznie się dopiero 21 czerwca, zmiany w funkcjonowaniu poniedziałkowego targowiska nastąpią znacznie wcześniej. Na placu rozpocznie się budowa skateparku do jazdy na BMX.

Plac targowy w obecnym kształcie będzie zamknięty od 6 do 30 czerwca. Jak podkreśla Katarzyna Soska-Więcek, kierowniczka referatu gospodarki komunalnej UM w Krzeszowicach zostały wyznaczone trzy zastępcze lokalizacje dla sprzedawców.

Pierwsza to teren za przedszkolem przy alei Solidarności, gdzie przeniosą się sprzedawcy branży rolno-spożywczej.

Druga to teren przy stadionie Świtu Krzeszowice. Tam zlokalizowana będzie część tekstylna.

Trzecia to dotychczasowy plac do handlu zwierzętami. Do 30 czerwca nie będą one sprzedawane. Zajmą je osoby handlujące rozsadami roślin.

 

  • Rywalizacja podczas Igrzys Europejskich (w 28 dyscyplinach sportowych) odbywać się będzie w 11 miastach. Najwięcej z nich zagości w Krakowie. Tam też przewidziane są ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk.
  • Sportowcy spotkają się też na obiektach w Krzeszowicach, Chorzowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Oświęcimiu i Nowym Sączu.
  • W Krzeszowicach zobaczymy zawodników rywalizujących w kolarstwie BMX na torze, który powstanie na terenie placu targowego. Po zakończeniu imprezy sportowej obiekt zostanie zdemontowany.