Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jan Szczurek z Chrzanowa na Dniach Chrzanowa

26.05.2023 18:00 | 0 komentarzy | 2 864 odsłony | Łukasz Dulowski
Zbliżają się tegoroczne Dni Chrzanowa. Potrwają, tak jak wcześniej, przez całe lato. Pierwsze koncerty już w sobotę, 27 maja.
0
Jan Szczurek z Chrzanowa na Dniach Chrzanowa
Pianista Jan Szczurek z Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Wśród wykonawców są znani artyści (Natalia Nykiel czy O.S.T.R.), ale szczególnie chciałbym zarekomendować występ pianisty Jana Szczurka, zresztą pochodzącego z Chrzanowa.

Publikowane zdjęcie Jana Szczurka zrobiłem w lipcu 2013 r., gdy grał w Żywieckiej Chacie przy Słowackiego w Chrzanowie. Wówczas brakowało mu kilku miesięcy do skończenia 23 lat. Słychać było, że zapowiada się na bardzo dobrego jazzmana. Zaserwował autorskie kompozycje, ale też pokusił się o wykonanie absolutnej klasyki, m.in. Szopena czy operowego „Summertime" George`a Gershwina. Mówił, że lubi amerykańskich pianistów: Chicka Coreę, Keitha Jarreta czy Billa Evansa.

W Chrzanowie ukończył "Staszica". W licealnych czasach uczył się śpiewać w Studium Piosenki Bell Canto w chrzanowskim MOKSiR. Jest absolwentem studium wokalno-aktorskiego w Gdyni. Studiował na Akademii Muzycznej w Gdańsku wokalistykę jazzową oraz kompozycję i aranżację.

Obecnie prowadzi zespół Jan Szczurek Big Band, który usłyszymy w sobotę, 27 maja (godz. 17), na placu 1000-lecia. W jego repertuarze znajdują się m.in. szybsze i wolniejsze standardy jazzowe. Jan Szczurek zapowiedział na swoim FB udział dużego składu dętego (trąbki, saksofony, puzony). Myślę, że może to być ciekawy koncert.