Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Zagrożone zapadliskami ogródki na os. Gaj do przeniesienia

11.05.2023 22:05 | 4 komentarze | 6 200 odsłon | Ewa Solak
Ponad sto osób przyszło w czwartek po południu na spotkanie w szkole na os. Gaj dotyczące m.in. zagrożonych zapadliskami ogródków działkowych w Trzebini. Dojechał nawet wojewoda Łukasz Kmita oraz poseł Krzysztof Kozik.
4
Zagrożone zapadliskami ogródki na os. Gaj do przeniesienia
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podkreślił, że na teren zagrożonych ogrodów wchodzić nie wolno
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prawie trzygodzinne spotkanie z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń dla wielu działkowców skończyło się mało optymistycznie. Wojewoda Łukasz Kmita kategorycznie stwierdził, że ze względów bezpieczeństwa na teren zagrożonych ogródków wchodzić nie wolno. Obowiązuje zakaz nawet dla osób, chcących to zrobić na własną odpowiedzialność.

Przedstawiciele SRK natomiast stwierdzili, że przynajmniej na razie nie przewidują uzdatniania tamtych działek.

Podkreślili jednak, że w przyszłym tygodniu chcą spotkać się z zarządem ogródków, żeby omówić kwestię ich przeniesienia i zaproponować konkretne miejsce.

Dodali, że przewidują również przeprowadzenie wyceny ich mienia oraz wypłatę odszkodowań.

Burmistrz Jarosław Okoczuk dodał, że ma do zaproponowania kilka lokalizacji nowych ogrodów, na razie jednak nie zdradził, w którym miałyby się znaleźć miejscu. Nie krył również, że ze względów bezpieczeństwa szuka także lokalizacji dla nowego cmentarza.

Więcej na temat spotkań dotyczących zagrożonych zapadliskami terenów będziecie mogli przeczytać w kolejnym wydaniu „Przełomu"