Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Podyplomowe studia pedagogiczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

05.05.2023 11:43 | 0 komentarzy | 1 727 odsłona | red

Materiał promocyjny

Ukończenie studiów często nie oznacza ukończenia edukacji, szczególnie w tak dynamicznej branży, jak pedagogika. To kierunek ciągłego rozwoju, dlatego warto rozważyć kolejne opcje kształcenia, by zdobywać nowe kompetencje. Dobrym wyborem będą podyplomowe studia pedagogiczne. Czym są i kto powinien się na nie zapisać?
0
Podyplomowe studia pedagogiczne – kiedy warto się na nie zdecydować?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Studia pedagogiczne – czym są i dlaczego warto się na nie zapisać?

Specjalistyczna wiedza, umiejętności, a także świadectwa i certyfikaty – to powody, dla których warto zapisać się na podyplomowe studia pedagogiczne. Jest to forma kształcenia wyższego, która skupia się na pogłębieniu wiedzy w danej dziedzinie i przygotowuje do wykonywania zawodu. Studia podyplomowe wybierane są po to, by zwiększać doświadczenie zawodowe i uzupełnić zdobyte na wcześniejszych etapach edukacji kompetencje.

W zależności od kierunku podyplomowe studia pedagogiczne trwają od 2 do 4 semestrów. Odbywają się całkowicie online poprzez platformę e-learningową, co umożliwia edukację osobom aktywnym zawodowo lub mieszkającym w małych miejscowościach z dala od dobrych uczelni.

Jakie kierunki studiów pedagogicznych warto wybierać? Jest ich całkiem sporo, a te zależą od tego, na jakim stanowisku nam zależy.

Podyplomowe studia pedagogiczne dla nauczycieli i pedagogów

Dla nauczycieli oraz pedagogów przeznaczone są studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego. Przykładem mogą być kierunki, takie jak: Przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. W trakcie zajęć słuchacze poznają techniki pracy z różnymi typami dziećmi, jak tworzyć i realizować program zajęć oraz analizować efekty.

Co więcej, studia podyplomowe, po których wręczane jest specjalne świadectwo, zapewniają niezbędne uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą (wymagane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej).

Z kolei pedagodzy mogą pogłębić swoją wiedzę decydując się np. na kurs Diagnoza, rewalidacja i terapia pedagogiczna. Kierunków jest znacznie więcej. Można poznać pełną listę opcji na stronie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, która przygotowuje przyszłych nauczycieli i pedagogów do pracy.

Pedagogiczne studia podyplomowe dla absolwentów kierunków niepedagogicznych

Studia pedagogiczne adresowane są nie tylko do nauczycieli i pedagogów. Na tego typu kierunki decydują się także absolwenci innych studiów, choćby filolodzy mający do wyboru specjalny kierunek pedagogiczny dla nauczycieli języków obcych. Specjaliści w danej dziedzinie, którzy chcą dzielić się wiedzą, zdobędą kompetencje nauczycielskie na kierunku Przygotowanie pedagogiczne do nauczania przedmiotów zawodowych.

Ciekawą opcją jest kierunek Zarządzanie oświatą. Pomoże on przyszłym managerom, kierownikom lub dyrektorom placówek edukacyjnych i wychowawczych przygotować się do pełnienia obowiązków.

Gdzie i jak zapisać się na podyplomowe studia pedagogiczne?

Jedną z uczelni, która prowadzi podyplomowe studia pedagogiczne, jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Rekrutacja na studia odbywa się online, a warunkiem przyjęcia jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów I lub II, który należy przesłać w formie skanu.

Materiał promocyjny