Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Budują salę gimnastyczną

11.08.2010 12:52 | 0 komentarzy | 3 564 odsłony | red
W środę przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej. Uczniowie będą mogli w niej ćwiczyć od września 2011 roku.
0
TRZEBINIA. Budują salę gimnastyczną
Rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej w Trzebini. Na zdjęciu: kierownik budowy Jan Lipka, dyrektor wydziału rozwoju i inwestycji w chrzanowskim starostwie Klementyna Kłeczek, wiceprzewodniczący rady powiatu Tadeusz Szybalski oraz wicestarosta chrzanowski Adam Potocki.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej. Uczniowie będą mogli w niej ćwiczyć od września 2011 roku.

- Jej budowa była konsultowana z mieszkańcami sąsiednich bloków. Udało sie przekonać protestujących do tego pomysłu – informuje wicestarosta chrzanowski Adam Potocki.

Hala powstanie na starym boisku. Żeby zmniejszyć uciążliwości budowy dla mieszkańców wybudowano specjalną drogę dojazdową od ul. Wiśniowej. Według projektu, w obiekcie znajdzie się główna sala z boiskiem do koszykówki (wymiary 15x28 m), pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki (9x18 m) i niewymiarowym boiskiem do piłki ręcznej. Jednocześnie będzie w niej mogło przebywać 120 osób. Widownia pomieści 84 osoby.

- Na pierwszym piętrze przewidziano małą salę do ćwiczeń, gdzie będziemy chcieli zrobić siłownię. Cały obiekt przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed wejściem powstaną schody i platforma elektryczna, a do wejścia głównego prowadzić ma podest i pochylnia – wylicza Adam Potocki.

Na budowę sali gimnastycznej powiat wyda 4 mln zł. Wykonawcą jest firma Chemobudowa Kraków.
- Na zadanie nie mamy zbyt wiele czasu, ale będziemy się starali pracować tak, aby nie być uciążliwymi dla mieszkańców sąsiednich bloków. W niedziele na pewno będą mieli spokój. Nad placem budowy czuwać będzie ochrona – zapowiada kierownik budowy Jan Lipka.

(e)