Final Four Trzebińskiej Ligi Siatkówki już 1 kwietnia

31.03.2023 16:00 | 0 komentarzy | 2 725 odsłony | Michał Koryczan

W sobotę, 1 kwietnia cztery najlepsze zespoły fazy zasadniczej powalczą w turnieju finałowym o zwycięstwo w tegorocznej edycji Trzebińskiej Ligi Siatkówki.

0

W rundzie zasadniczej rozgrywek, których patronem medialnym jest "Przełom", wzięło udział dziewięć drużyn. Walka o awans do turnieju Final Four toczyła się do ostatniej serii spotkań.

Promocję wywalczyły Drużyna A Chrzanów, Wtorkowi Chrzanów, ADS Victoria Trzebinia oraz Olimpijczycy Trzebinia.

Fazę zasadniczą wygrała Drużyna A Chrzanów, która poniosła tylko jedną porażkę. W przedostatniej kolejce przegrała z Olimpijczykami Trzebinia, z którymi zmierzy się w półfinale turnieju Final Four. Drugą parę półfinalistów tworzą Wtorkowi Chrzanów i ADS Victoria Trzebinia.

- Według tabeli rundy zasadniczej zdecydowanym faworytem do końcowego zwycięstwa, przynajmniej na papierze, jest Drużyna A Chrzanów. Pamiętajmy jednak, że o tym kto zagra w finale, a kto powalczy o trzecie miejsce zadecyduje jeden mecz. Wszystko tak naprawdę zależy więc od dyspozycji dnia. Każdy z czwórki zespołów może sięgnąć po trofeum - mówi Mariusz Brzózka, jeden z koordynatorów Trzebińskiej Ligi Siatkówki.

Drużyny, które uplasują się na podium otrzymają nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego: za pierwsze miejsce 1.500 zł, za drugie 1.000 zł, a za trzecie 500 zł.

Harmonogram turnieju finałowego (1 kwietnia, hala sportowa przy SP w Myślachowicach)

• godz. 10:00 DRUŻYNA A CHRZANÓW- OLIMPICZYCY TRZEBINIA
  • godz. 11:00 WTORKOWI CHRZANÓW - ADS VICTORIA TRZEBINIA
  • godz. 12:30 mecz o trzecie miejsce
  • godz. 13:30 finał