Szkolenia prawo energetyczne - kto powinien wziąć w nich udział i dlaczego? - przelom.pl
Zamknij

Szkolenia prawo energetyczne - kto powinien wziąć w nich udział i dlaczego?

red + 12:37, 24.03.2023
Skomentuj

Branża energetyczna to bardzo szeroki obszar, który obejmuje skomplikowane kwestie prawne z zakresu energetyki państwowej, działalności firm, a także wszystkich odbiorców energii. Co istotne, prawo energetyczne zmienia się dynamicznie, dlatego tak ważne jest, aby zawsze być na bieżąco z obowiązującymi przepisami prawnymi. Jednym z najkorzystniejszych sposobów, aby poznać wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie, jest wzięcie udziału w szkoleniu.

 

Prawo energetyczne w Polsce - jakie są najważniejsze zasady i jakie są ich konsekwencje?

Aktualnie obowiązującym aktem prawnym, który podejmuje wszystkie niezbędne kwestie energetyczne, jest Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo energetyczne. Ustawa została już wielokrotnie nowelizowana i modyfikowana, aby sprostać wielu wymaganiom, chociażby tym określonym przez prawo unijne. Tylko zmiany przepisów pozwolą dostosować się do aktualnie obowiązującej sytuacji na świecie czy wymogów rynkowych. Prawo energetyczne reguluje więc takie kwestie jak:

  • reguły dostarczania energii (w tym paliw),

  • politykę energetyczną państwa,

  • koncesje i taryfy energetyczne,

  • urządzenia, instalacje, sieci i zasady ich eksploatowania.

Prawo energetyczne szkolenie - kto powinien wziąć w nim udział i jakie korzyści z tego wynikają?

Szkolenie prawo energetyczne to odpowiedź na dynamiczne zmiany w prawie, które są wynikiem dostosowywania się do globalnej sytuacji. Szkolenia-samper.pl przeznaczone są przede wszystkim dla osób, dla których znajomość aktualnie obowiązujących przepisów jest niezbędna do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a więc dla: pracowników administracji publicznej praktycznie wykorzystujących prawo energetyczne, wszystkich przedstawicieli branży (pracowników ciepłowni, elektrociepłowni, spółek przesyłu i obrotu), przemysłowych odbiorców energii, firm doradczych z tego sektora, audytorów, weryfikatorów, banków czy prawników specjalizujących się w branży.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z prawa energetycznego?

Szkolenia prawo energetyczne to przede wszystkim omówienie wszystkich najważniejszych i aktualnych zagadnień z zakresu prawa w energetyce i nowelizacji w zapisach. Tego, jaki wpływ na działalność przedsiębiorstw będą miały zmiany w prawie, jakie są konsekwencje finansowe i podatkowe na skutek zmian, jaka jest rola i kompetencje Urzędu Regulacji Energetyki z zakresu praktyk antyrynkowych. Dzięki szkoleniu będzie można poznać najlepsze praktyki zagospodarowywania nośnikami energii czy obowiązki OSP, OSD i wytwórców energii. Rzetelne i nastawione na praktykę szkolenie prawo energetyczne to rozwiązanie, aby być na bieżąco ze wszystkimi istotnymi zagadnieniami z branży energetycznej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę

Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.

Tak dla Polski

21:57, 2025-05-12

Miłość do klasyków jest jak postępująca choroba

Wreszcie jakis wartosciowy artykul na tym pozal sie Boze portaliku.

Jan66

21:28, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Też nie pamietam jakiejś atmosfery przygnębienia, smutku czy żałoby. Obiektywnie przyznaję, że żałoby po śmierci Józefa Stalina czy Bolesława Bieruta nie pamiętam, za to pamiętam lata 60/70/80. Na co dzień ludzie żyli sobie zwyczajnie. Może i niewątpliwie biedniej, ale spontanicznej radości i optymizmu było nawet więcej niż teraz. Podobno miarą optymizmu społeczeństwa jest liczba samobójstw i liczba urodzin. Dzieci rodziło się ze dwa razy więcej, a samobójstw było kilka razy mniej.

stary zgred

21:22, 2025-05-12

0%