Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Gdzie kupić rower na raty 0%?

21.03.2023 21:20 | 0 komentarzy | 822 odsłony | red

Materiał promocyjny

Oferta zakupu na raty niezwykle rozpieszcza konsumentów. Dziś choćby ekspres do kawy, czy fotele do salonu można zakupić w systemie ratalnym. Nic dziwnego, że również rowery dostępne są w sprzedaży ratalnej, bez konieczności wykładania większej gotówki z portfela. Dobra wiadomość jest też taka, że nie trzeba przepłacać na oprocentowaniu kredytu, ponieważ można znaleźć platformy, które udzielają rat na 0%. Gdzie znaleźć takich solidnych sprzedawców?


0
Gdzie kupić rower na raty 0%?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na czym polega kredyt na 0%?

Kredyt 0% właściwie stał się standardem, do którego przyzwyczaili się konsumenci. To opcja rozłożenia wartości towaru na raty, ale bez uwzględnienia odsetek. Jeśli więc ktoś zainteresowany jest zakupem roweru za 1500 złotych i chciałby zaciągnąć kredyt na 20 rat, to miesięczna rata wyniesie 75 złotych. Bank nie dolicza żadnych odsetek, a w kredycie nie ma ukrytych żadnych dodatkowych opłat. Trzeba jednak pamiętać, że to nie sklep udziela kredytu, a konkretny bank, z którym dany sklep współpracuje. I nawet jeśli bank nie dolicza odsetek, to weryfikuje zdolność kredytową kupującego. Często wystarczy dowód osobisty, ale niektóre banki tradycyjnie mogą poprosić o zaświadczenie o dochodach bądź wyciągi bankowe z ostatnich trzech albo sześciu miesięcy.

Na preferencyjnych warunkach mogą być traktowani konsumenci, będący stałymi klientami banku, w którym udzielany jest kredyt. Jednakże szczegółowe informacje na temat warunków przyznawanego kredytu zawsze są opisane na stronie i jeśli ktoś kupuje rowery na raty 0%, to również zostanie powiadomiony o kryteriach, jakie musi spełnić.

Czy elektryczne rowery można zakupić w kredycie 0%?

Dobrej jakości rowery elektryczne to nadal wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Taki rower jak rower elektryczny zapewnia jednak o wiele więcej satysfakcji i przy stromych podjazdach, czy dłuższych dystansach jest wręcz niezastąpiony. Dla osób, które samochód zamieniły na rower i dziennie na dwóch kółkach dojeżdżają do pracy, elektryk jest wręcz wymaganym standardem. Jeśli więc w portfelu brak gotówki, by takiego e-bike nawet z tej niższej czy średniej półki cenowej zakupić za gotówkę, to pozostaje jeszcze rozłożenie płatności na raty. I tutaj nie zawsze warto przepłacać na wysokooprocentowanych kredytach, ponieważ na wielu platformach dostępne są elektryczne rowery na raty 0%.

Umowę teoretycznie można spisać nawet na 60 miesięcy, ale zazwyczaj kredyt na 0% udzielany jest jedynie na 10 rat. Można więc przemyśleć, która z opcji będzie korzystniejsza. Przy droższych modelach powyżej 6000 złotych lepszą alternatywą może być kredyt z oprocentowaniem, ale w dłuższej perspektywie. Wtedy rata miesięczna mimo dodatkowych kosztów, będzie niższa. Jeśli jednak ktoś nie chce przepłacać na odsetkach, to powinien wybrać opcję mniejszej ilości rat 0%. Warto jednak dodać, że portale oferujące rowery na raty zapewniają szeroką gamę różnych modeli, również trekkingowych, crossowych, miejskich czy holenderskich bez napędu elektrycznego. Te również oferowane są w standardowym kredycie z oprocentowaniem bądź właśnie na raty 0%.

Jak pozyskać kredyt na rower 0%?

Internet od wielu lat wspomaga konsumentów w realizowaniu sprzedaży ratalnej. To wygodne rozwiązanie, które ułatwia finalizowanie transakcji, bez konieczności odwiedzania banków czy innego typu instytucji finansowych. I choć procedura oczekiwania na weryfikację wniosku również w internecie, może rozciągać się w czasie, to wiele osób sięga właśnie po tego typu narzędzia.

Jak zakupić rowery na raty 0%? Przede wszystkim należy znaleźć sklep, który udziela takiego kredytu 0%. Następnie należy wypełnić wniosek i spełnić wszelkie kryteria, np. przesłanie kopii dowodu osobistego. W ostatnim kroku konieczne jest jedynie zakreślenie ilości rat oraz ewentualną pierwszą wpłatę. Wniosek zostaje przesłany do banku i tam jest tradycyjnie rozpatrywany. Trzeba pamiętać, że nawet przy kredycie 0% klienci są weryfikowani w bazie informacji kredytowej. Tylko osoby z pozytywną historią mogą taki kredyt otrzymać. Natomiast po zakończeniu procesu weryfikacyjnego, klient otrzymuje informację o przyznaniu kredytu i dalszych etapach transakcji zakupowej.

Jednym z popularnych sklepów internetowych, które umożliwiają dokonanie zakupu roweru na raty 0% jest sklep znajdujący się pod adresem: www.rowerynaraty.pl


Materiał promocyjny